ایستگاه خبر

ایلان ماسک: بیت کوین نسبت به ارز فیات کمتر احمقانه است!

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا امروز گفت در شرایط امروز با نرخ بهره کم شرکت‌ها با داشتن بیت کوین نسبت به ارز فیات امتیازات بییشتری دارند. وی این نظر خود را ذیل توئیتی از بلومبرگ، که به سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری اخیر تسلا در بیت کوین اشاره کرده بود، نوشته است.

ماسک گفت: «داشتن مقداری بیت کوین، که نسبت به پول نقد به وضوح حالت بهتری از نقدینگی است، برای یک شرکت S & P500 به اندازه کافی ماجراجویانه است.»
این مرد ۴۹ ساله افزود اگرچه اظهار نظر او منعکس‌کننده خرید تسلا نبوده است، اما فقط یک «احمق» به داشتن پول نقد بسنده می‌کند و در جستجویی ارزش دارایی‌های دیگر نیست.

برای مطالعه‌ی بیشتر اینجا را بخوانید: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱ – کوین ایران

اما ماسک هنوز در مورد بیت کوین تردید دارد. او فکر می‌کند که بیت کوین دستکم به اندازه پول نقد احمقانه نیست. ماسک گفت: «بیت کوین تقریباً به اندازه پول فیات مزخرف است. کلمه کلیدی «تقریباً» است.»

برای اینکه روشن شود، من سرمایه‌گذار نیستم، بلکه یک مهندس‌ام. من غیر از تسلا حتی سهام عمومی معامله‌ای ندارم. با این حال، هنگامی که ارز فیات بهره منفی دارد، فقط یک احمق به گزینه‌های دیگر فکر نمی‌کند. بیت کوین تقریباً به اندازه پول فیات مزخرف است. کلمه کلیدی «تقریباً» است.

– ایلان ماسک (elonmusk) 19 فوریه ۲۰۲۱

برخی از اعضای انجمن رمزارز آنلاین در توییتر سؤال کردند که چرا ماسک بیت کوین را بخصوص در مقایسه با پول نقد، مزخرف می‌داند. او گفت: «یک فایل متنی هش با استفاده از رمزنگاری باستانی می‌تواند با کالاها و خدمات واقعی مبادله شود!؟ حیرت‌انگیز است!»

چنین روایتی به آنچه راگورام راجان (Raghuram Rajan)، اقتصاددان ارشد پیشین صندوق بین‌المللی پول، در مورد بیت کوین در سال گذشته گفته بود، شبیه است. وی گفته بود که گرچه این دارایی فاقد ارزش ذاتی است، اما در نهایت جامعه کریپتو، کاربران و مشاغل به آن ارزش خاصی می‌بخشند. راجان در آن زمان گفته بود: «بیت کوین هم ارزش دارد زیرا دیگران فکر می‌کنند که ارزش دارد.»

البته منتقدانی هم وجود دارند. پیتر شیف، مدیر عامل یورو پاسیفیک کپیتال، در حالی که پیش‌بینی کرده بود بیت کوین هرگز به ۵۰ هزار دلار نخواهد رسید، همچنان بر این عقیده است که بیت کوین هیچ ارزش ذاتی‌یی ندارد و در نهایت به صفر خواهد رسید.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43897
دکمه بازگشت به بالا