ایستگاه خبر

السالوادور ۴۱۰ عدد بیت‌کوین دیگر به ارزش ۱۵ میلیون دلار خرید

السالوادور از شرایط قرمز و موج خرسی بزرگ بازار برای خرید ۴۱۰ واحد بیت‌کوین به ارزش ۱۵ میلیون دلار استفاده کرد. رئیس جمهور این کشور خرید این حجم از بیت‌کوین را واقعا ارزان توصیف نمود. طبق اعلام نجیب ابوکیله السالوادور هریک از این بیت‌کوین‌ها را به‌قیمت ۳۶۵۸۵ دلار خریده که کمترین قیمتی است که تاکنون برای خرید این دارایی دیجیتال از سوی این کشور پرداخت شده است.

ابوکیله این خرید را طی پست یک توئیت اعلام کرد و افزود که درحال حاضر کشورش بیش از ۱۸۰۰ بیت‌کوین به ارزش کلی ۶۴ میلیارد دلار دراختیار دارد.

السالوادور 410 عدد بیت‌کوین دیگر به ارزش 15 میلیون دلار خرید

اکنون حدودا ۵ ماه از زمانی که السالوادور رسما استفاده از بیت‌کوین را به‌عنوان پول رسمی کشور خود پذیرفته است، می‌گذرد. دولت السالوادور هدف اصلی‌اش از اتخاذ چنین تصمیمی را محافظت از کشور درحال توسعه‌ی خود دربرابر مسائل اقتصادی ازقبیل تورم و همچنین ارائه‌ی کمک‌هزینه‌های نقدی به شهروندان‌اش برشمرد.

السالوادور با چالش‌های بسیاری در زمینه‌ی خرید بیت‌کوین روبه‌رو بوده است

داده‌های موجود حاکی از آن است که رویکرد السالوادور برای پذیرش این کلاس از دارایی‌ها دارای مشکلات خاص خود نیز بوده است. برای مثال اختلاف بدهی ملی این کشور با تولید ناخالص (GDP) آن به‌بیش از ۵۰ درصد رسیده است. به‌علاوه معاملات بیت‌کوینی این کشور بر ریسک‌ اعتبارهای خارجی آن افزوده است.

شهروندان این کشور پس از تصویب مجلس برای تبدیل شدن بیت‌کوین به پول قانونی اعتراض‌های گسترده‌ای کردند؛ اما علی‌رغم روند نزولی فعلی این رمز ارز، ابوکیله همچنان به رویکرد ماکسیمالیستی خود ادامه داده و طی چند نوبت به ذخایر بیت‌کوین کشورش افزوده است.

پیشنهاد مطالعه: آموزش انواع سفارش‌ در بازار ارز دیجیتال برای تریدرهای حرفه‌ای!

Source

https://coiniran.com/?p=49432
دکمه بازگشت به بالا