ایستگاه خبر

السالوادور شروع به استخراج بیت‌کوین با انرژی آتشفشان‌ها کرد!

رئیس جمهور السالوادور اظهار داشت که عملیات استخراج بیت‌کوین به‌کمک انرژی آتشفشان‌ها به‌طور رسمی در این کشور آغاز شده است. مجموع بیت‌کوین‌های استخراج شده با این روش تاکنون ۲۶۰ دلار (۰.۰۰۵۹ BTC) می‌باشد.

نجیب ابوکیله در جدولی جزئیات بیت‌کوین‌های بدست آمده از این روش را نشان داد و با پست توئیتی گفت:

«ما هنوز درمرحله‌ی آزمایش و نصب هستیم، این نخستین پروژه‌ی استخراج بیت‌کوین از آتشفشان‌ها است.»

السالوادور شروع به استخراج بیت‌کوین با انرژی آتشفشان‌ها کرد!

السالوادور با انرژی الکتریسیته زمین‌گرمایی (geothermal) آتشفشان‌های منطقه، درحال استخراج بیت‌کوین است. این کشور به‌شدت بر این انرژی متکی بوده و از تولیدکنندگان اصلی آن در دنیا محسوب می‌گردد.

«الکتریسیته زمین‌گرمایی» به تولید انرژی الکتریکی از انرژی زمین‌گرمایی اطلاق می‌شود. فناوری مورد استفاده در این طرح‌ها شامل نیروگاه‌های بخار خشک، نیروگاه‌های تبدیل به بخار سیال (Flash Steam)، نیروگاه چرخه‌ی دوگانه است. در حال حاضر ۲۴ کشور جهان از انرژی زمین‌گرمایی برای تولید برق استفاده می‌کنند.

این رویداد درپی توئیت تصویری منتشر شده از جانب رئیس جمهور السالوادور در ۲۸ سپتامبر رخ می‌دهد که در آن خبر از انتقال و توسعه‌ی تجهیزات استخراج بیت‌کوین در این کشور بیان شد. در این فایل ویدئویی می‌توان دید که ماینرهای ASIC درحال نصب و راه‌اندازی هستند.

همان‌طور که در ماه‌ گذشته خواندیم، السالوادور به نخستین کشوری بدل گشت که از بیت‌کوین به‌عنوان پول قانونی استفاده می‌کند. این کشور همچنین برای سهولت دسترسی شهروندان به بازارها و شبکه‌ی پرداختی بیت‌کوین، کیف‌پول بومی Chivo را توسعه و راه‌اندازی نمود که به کاربران خود معادل ۳۰ دلار بیت‌کوین هدیه می‌دهد.

پیشنهاد مطالعه: میزان مصرف انرژی بیت کوین… چرا نباید نگرانش باشیم؟

Source

https://coiniran.com/?p=47738
دکمه بازگشت به بالا