ایستگاه خبر

مشارکت السالوادور با Bitfinex و Blockstream برای صدور اوراق قرضه‌ی بیت‌کوین!

دولت السالوادور برای ارتقا و تثبیت حضورش در بازار بیت‌کوین اقدام به مشارکت با دو شرکت رمزنگاری Blockstream و iFinex نمود. در بیانیه‌ای که از سوی Blockstream منتشر شد آمده است که السالوادور قصد دارد تا با صدور اوراق قرضه‌ی بیت‌کوین به پذیرش سریع (hyperbitcoinization) و فراگیر‌شدنش شتاب داده و یک سیستم مالی نوین براساس بلاک‌چین آن توسعه دهد.

مشارکت السالوادور با Bitfinex و Blockstream برای صدور اوراق قرضه‌ی بیت‌کوین!

کشور السالوادور با بهره‌مندی از شبکه‌ی نقدینگی Blockstream می‌تواند ۱ میلیارد دلار اوراق قرضه‌ی بیت‌کوین صادر و توزیع نماید. السالوادور می‌خواهد از درآمد فروش این اوراق برای توسعه‌ی طرح استخراج بیت‌کوین با انرژی آتشفشانی استفاده کند. در ادامه‌ی این بیانیه آمده است:

«به‌عقیده‌ی ما این اوراق قرضه گزینه‌های بسیار جذابی را دراختیار طیف وسیعی از افراد مانند سرمایه‌گذاران کریپتو، سرمایه‌گذاران علاقمند به کسب سود، هولدرها و کاربران عادی قرار خواهند داد.»

پیش‌تر خواندیم که السالوادور بیت‌کوین را به‌عنوان پول قانونی در کشور خود اعلام کرد، دولت این کشور اکنون قصد دارد تا نخستین مجوز رمزنگاری خود را به شرکت مادر Bitfinex اعطا نماید.

Paolo Ardoino، مدیر ارشد فناوری Bitfinex، در سخنان خویش با The Block اظهار داشت:

«صرافی Bitfinex در توسعه و برنامه‌نویسی قوانین اوراق بهادار دیجیتال به السالوادور یاری رسانده و درمقابل این دولت نیز ما را به‌عنوان نخستین شرکت حاضر در این چهارچوب نوین قانون‌گذاری به‌رسمیت خواهد شناخت.»

نجیب ابوکیله، رئیس جمهور السالوادور، در تابستان امسال گفت که قصد دارد تا از آتشفشان‌های فراوان این کشور به‌عنوان یک منبع انرژی ۱۰۰ درصد پاک، تجدیدپذیر و بدون اتلاف جهت استخراج بیت‌کوین استفاده کند.

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۲۵ آبان): هولدرهای بزرگ دست به کار می‌شوند!

Source

https://coiniran.com/?p=48421
دکمه بازگشت به بالا