ایستگاه خبر

السالوادور ۴۲۰ بیت کوین دیگر خریداری کرد

نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور در توییتر اعلام کرد که این کشور ۴۲۰ بیت کوین دیگر در طول این کاهش قیمتی اضافه کرده است و کل بیت کوین تحت مدیریت این کشور را به ۱۱۲۰ رسانده است.

خرید در کف قیمتی

رئیس‌جمهور نایب بوکله، به‌عنوان یک ماکسیمالیست بیت‌ کوین، خرید خود را از طریق توییتر اعلام کرد و اعلام کرد که در کف قیمت خرید را انجام داده است. خرید در کف قیمتی (Buying the dip) به استفاده از احساسات نزولی حاکم در بازار، و خرید دارایی زمانی که قیمت آن پایین است، و سپس سود بردن پس از بهبود قیمت اشاره دارد.

رئیس جمهور السالوادور اعلام کرد که این کشور ۴۲۰ بیت کوین دیگر خریداری کرده است، رقمی که به عنوان نشانه ای از فرهنگ میم تلقی می شود.

انتظار طولانی بود، اما ارزشش را داشت. ما فقط دیپ را خریدیم! ۴۲۰ بیت کوین جدید

با این خرید، السالوادور اکنون ۱۱۲۰ بیت کوین تحت مدیریت خود دارد و در آینده نزدیک به دنبال افزودن بیشتر تعداد آن خواهد بود.

سرمایه‌گذاری روی بیت کوین در این کشور در حال حاضر سودآوری است

در حالی که هیچ راهی برای حسابرسی کیف پول دولت وجود ندارد، اما اگر منابع خبری را باور کنیم، سرمایه‌گذاری روی بیت کوین در حال در این کشور در حال سوددهی است، زیرا تنها چند ساعت پس از اعلام سرمایه گذاری، رئیس جمهور دوباره در توییتر درباره سود خرید آخرشان صحبت کرد.

ما در حال حاضر از بیت کوینی که به تازگی خریداری کرده ایم، سود برده‌ایم.

اگر سودها درست باشد، بوکله سرمایه گذاری خود را کاملاً زمان بندی کرده است و اساساً کاهش قیمت را خوب شناسایی کرده است. علاوه بر این، بوکله فاش کرد که به دلیل متعادل شدن مجدد حساب‌های تراست بیت کوین، او می‌تواند در صورت افزایش قیمت بیت کوین مقداری از رمزارزها را تبدیل به پول نقد کند.

توازن مجدد حساب‌ها به السالوادور و بوکله این امکان را داده است که از طریق افزایش قیمت‌ها، پروژه‌های عمومی را تأمین مالی کنند. یکی از نمونه های آن اعلامیه ساخت بیمارستان دامپزشکی است که تماماً از طریق سود حاصل از فروش بیت کوین تامین می‌شود.

رئیس جمهور السالوادور علیرغم تمایلات اقتدارگرایانه‌اش، یک چهره بسیار محبوب در جامعه بیت کوین است. او اغلب توسط ماکسیمالیست‌های بیت کوین مانند مایکل سیلر مورد ستایش قرار داده می‌شود.

با این حال، بخش قابل توجهی از جمعیت در السالوادور دقیقاً از پذیرش بیت کوین به عنوان پول قانونی خشنود نیستند و این اقدام را «غیرعاقلانه» توصیف کردند و عجله در اجرای سیاست بیت کوین این کشور اعتراض‌های متعددی را به همراه داشت.

با این حال، علیرغم همه اینها و ضرر بیش از ۱۱ میلیون دلاری در نتیجه کاهش چند درصدی قیمت بیت کوین در رزوهای اخیر، دارایی بیت کوین السالوادور ، ۵ میلیون دلار سود کسب کرده است. این اولین بار نیست که السالوادور دیپ را خریداری می‌کند. در سپتامبر ۲۰۲۱، این کشور ۱۵۰ بیت کوین اضافی خریداری کرده بود که تعداد کل بیت کوین های تحت مدیریت را به ۷۰۰ رساند. پیش از این نیز السالوادور ۵۵۰ بیت کوین را در چندین مقطع خریداری کرده بود. بعلاوه، بوکله رویکردی تهاجمی برای بیت کوین در پیش گرفته است و به طور مرتب هر بار که قیمت کاهش می یابد، مقداری به سبد دارایی‌های این کشور اضافه می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۴ آبان): قیمت بیت کوین افزایش

 

Source

https://coiniran.com/?p=48090
دکمه بازگشت به بالا