ایستگاه خبر

برنامه‌ریزی به‌روزرسانی EIP-1559 اتریوم برای آگوست امسال

شبکه اتریوم، به‌روزرسانی EIP-1559 را که جامعه اتریوم مدت‌ها در انتظارش بودند آماده کرده است.

به‌روزرسانی EIP-1559 اتریوم در آگوست امسال در دسترس خواهد بود

EIP-1559، به‌روزرسانی مهم اتریوم، که بخشی از هاردفورک لندن این بلاکچین است، بین ساعت ۱۳:۰۰ و ۱۷:۰۰ به وقت محلی در ۴ آگوست در شبکه اصلی در بلوک ۱۲۹۶۵۰۰۰ فعال می‌شود. تیم بیکو، هماهنگ‌کننده اصلی محققان مختلفی که روی EIP-1559 کار می‌کنند، دیروز بعدازظهر زمان احتمالی راه‌اندازی این به روزرسانی را در Github اعلام کرد.

قابل ذکر است که تاریخ شروع هنوز به‌طور دقیق مشخص نشده و ممکن است تغییر کند. بیکو در توییتر خود اعلام کرد قطعی بودن این تاریخ بستگی به این دارد که در ۲۴ ساعت آینده کسی با آن مخالفت کند یا نه. اما به هر حال این به‌روزرسانی باید تا تاریخ ۴ آگوست فعال شود.

در ابتدا انتظار می‌رفت که EIP-1559 حدود ۱۴ جولای راه‌اندازی شود، اگرچه برخی از اعضای جامعه اتریوم گفته بودند که ممکن است آغاز فعالیت آن اندکی به تأخیر بیفتد. در حال حاضر، این به روز رسانی در شبکه‌های آزمایشی مختلف اتریوم در دسترس است.

EIP-1559 در هر معامله اتریوم هزینه گس را کاهش می‌دهد. پیش‌بینی می‌شود با این به‌روزرسانی تعیین قیمت یک معامله آسان‌تر باشد (کاربران در حال حاضر باید پیشنهادی را وارد کنند و غالباً هزینه‌های گس بیشتر می‌شود). سوزاندن کارمزد همچنین به‌عنوان بازخرید عمل می‌کند که عرضه ETH را کاهش می‌دهد و به نوبه خود باعث کمیاب شدن این دارایی می‌شود. اگر فعالیت کافی در شبکه وجود داشته باشد، نرخ سوزاندن می‌تواند از عرضه فراتر رود و ETH را به یک دارایی تورمی تبدیل کند. یک تصور غلط اما رایج از EIP-1559 این است که می‌تواند هزینه‌های گس در شبکه را به‌طور کلی کاهش دهد. اگرچه این به‌روزرسانی می‌تواند هزینه استفاده از شبکه را کمی کاهش دهد، اما انتظار می‌رود راه‌حل‌های لایه ۲ و تکمیل شدن اتریوم ۲.۰ تأثیر بیشتری در کاهش هزینه‌های گس داشته باشند.

هاردفورک لندن چهار طرح تکمیلی دیگر نیز دارد: EIP-3198 ،EIP-3529 ،EIP-3541 و EIP-3554.

پس از راه‌اندازی لندن، مهم‌ترین نقطه عطف اتریوم مرحله ادغام اتریوم ۲.۰ خواهد بود که Beacon Chain را به شبکه اصلی اتریوم متصل می‌کند، و پس از آن پروتکل اثبات سهام در دسترس خواهد بود.

 

پیشنهاد مطالعه: نحوه اجتناب از اسلشینگ (Slashing) یا جریمه کاهش سهم در اتریوم ۲.۰

 

Source

https://coiniran.com/?p=46427
دکمه بازگشت به بالا