ایستگاه خبر

به‌روزرسانی اتریوم در شبکه آزمایشی، EIP-1559 نزدیک‌تر از همیشه

راه‌اندازی هاردفورک لندن اتریوم در شبکه آزمایشی قبل از استقرار کامل آن در ماه آینده، نوید می‌دهد به‌روزرسانی جدید اتریوم که کاربران برای مدت زیادی در انتظار آن‌اند، بسیار نزدیک است. این نسخه به منزله اجرای اصلاحات مورد انتظار EIP-1559 است که مکانیسم محاسبه کارمزد معاملات اتریوم را تغییر می‌دهد.

در ساعات اولیه ۲۴ ژوئن، تیم بیکو، توسعه‌دهنده اصلی ان پروژه، توییت کرد که اولین بلوک در شبکه آزمایشی Ropsten تولید شده است.

«ما یک بلوک داریم! کمی بیشتر از حد انتظار طول کشید، اما لندن در Ropsten در دسترس است!»

مرحله بعدی در هارد فورک لندن استقرار در شبکه آزمایشی Goerli است که برای تاریخ ۳۰ ژوئن برنامه‌ریزی شده است. به دنبال آن، در ۷ ژوئیه در شبکه آزمایشی Rinkeby راه‌اندازی می‌شود و در نهایت، نسخه بعدی در شبکه اصلی اتریوم ارائه می‌شود.

پس‌انداز هزینه گس؟

سؤال بزرگ هرکسی که در طول شش ماه گذشته از اتریوم استفاده کرده است این است: آیا هزینه‌های گس کاهش چشمگیری خواهند داشت؟

در زمان انتشار خبر، طبق BitInfoCharts، متوسط ​​هزینه تراکنش در شبکه حدود ۳.۵۰ دلار است. گرچه در اواسط ماه مه گذشته متوسط ​​هزینه تراکنش ۷۰ دلار بود، اما هنوز هم برای استفاده عملی و معاملاتی با مبالغ کم بسیار گران است.

متأسفانه، لندن و EIP-1559 به تأیید ارائه‌دهنده راه‌حل‌های نرم‌افزاری Ethereum ConsenSys، منجر به کاهش بزرگی در هزینه‌های گس نمی‌شوند:

«این هدف EIP نیست. اگر فرض کنیم که پیش‌بینی کارمزد به این معنی است که کاربران ندرتاً هزینه گس خیلی بالا پرداخت می‌کنند، به‌عنوان یک اثر جانبی با نرخ پایه قابل پیش‌بینی‌، EIP-1559 ممکن است منجر به کاهش قیمت گس شود.»

EIP-1559 با حذف مزایده قیمت اول به‌عنوان محاسبات اصلی هزینه گس ، مکانیسم تعیین هزینه فعلی را تغییر می‌دهد. طبق سازوکار جدید، «هزینه پایه» گسسته برای معاملات در بخش بعدی در نظر گرفته خواهد شد. کاربران طبق برنامه‌هایی می‌توانند معاملات خود را در اولویت قرار دهند، می توانند برای سرعت بخشیدن به کارها “نکته” اضافه کنند.

هزینه پایه بسته به پر بودن بلوک در زمان معامله به صورت پویا تغییر خواهد کرد و تعیین هزینه‌های پایین‌تر و دقیق‌تر گس را توسط dappها، کیف‌پول و پروتکل‌ها به طور خودکار ممکن می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: هزینه گس اتریوم: یک توضیح ساده

 

Source

https://coiniran.com/?p=46202
دکمه بازگشت به بالا