ایستگاه خبر

بانک اطلاعات پزشکی جهانی به کمک بلاکچین ساخته می‌شود!

شرکت EHR Data با nChain برای دیجیتال‌کردن داده‌های پزشکی همکاری می‌کند و برای اولین بار مالکیت داده‌های مراقبت‌های بهداشتی بیماران در اختیار خودشان قرار می‌دهد. این شرکت مستقر در تگزاس، یک شرکت تابعه ائتلاف ملی بهداشت (NHC) است که به‌تازگی در کنفرانس CoinGeek لندن اعلامیه مهمی را ارائه داد: برای انتقال اطلاعات مراقبت‌های بهداشتی NHC به بیت‌کوین SV با nChain همکاری خواهیم کرد.

کوین ایران

تجویز اپیوئیدها (داروهایی که از تریاک مشتق می‌شوند) به یکی از بزرگترین بحران‌های زمان ما تبدیل شده است، و روزانه جان حدود ۲۵۰ نفر را فقط در ایالات متحده می‌گیرد. یکی از عوامل اصلی این امر نبودن قابلیت همکاری در بررسی پرونده‌های پزشکی است از این جهت که بیشتر داده‌ها در اختیار شرکت‌های خصوصی است و دسترسی به آنها ممکن نیست و به همین دلیل پزشکان بدون در نظر گرفتن سابقه پزشکی بیمار دارو تجویز می‌کنند. چریل یورگنسون، رئیس سازمان پزشکی، طی سخنرانی به حضار گفت سیستم جدید یک بانک اطلاعات پزشکی جهانی است که به عنوان بایگانی الکترونیکی بهداشت جهانی (G-EHR) شناخته می‌شود، و این معضل را حل خواهد کرد.

این سیستم که در حال حاضر در مرحله طراحی مفهومی قرار دارد، همه داده‌های پزشکی را یکپارچه می‌کند و امکان همکاری جهانی را فراهم می آورد. البته بیماران انتخاب خواهند کرد که چه کسانی می‌توانند به اطلاعات پزشکی آنها دسترسی پیدا کنند. با این کار می‌توان به پاس رازداری اطلاعات آنها، بیماران را به داشتن زندگی سالم ترغیب کرد.

کوین ایران

EHR Data یک بانک اطلاعاتی خصوصی ایجاد خواهد کرد که شامل پرونده‌های پزشکی است. البته این بانک اطلاعاتی از نشان‌های اختصاصی و رمزگذاری‌شده استفاده می‌کند که باعث محرمانه ماندن اطلاعات شخصی بیماران در هنگام به اشتراک‌گذاری داده‌ها خواهد شد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=37777
دکمه بازگشت به بالا