ایستگاه خبر

راه‌اندازی توکن EEE برای بهبود کارایی زیست‌محیطی شبکه‌ی اتریوم

پروژه انرژی کارآمد اتریوم ۲.۰ توکن EEE را که یک توکن ERC20 است، برای افزایش کارایی محیطی شبکه‌ی اتریوم راه‌اندازی کرده است.
EEE تبدیل به اولین توکنی شد که در Crypto Climate Exchange (CCX) راه‌اندازی می‌شود و همزمان شروع به کار می‌کند. CCX اولین صرافی جهانی است که بودجه‌ای به اقدامات نوین زیست‌محیطی اختصاص می‌دهد.

EEE با Oairo که تهویه مطبوع تولید می‌کند و مصرف برق مورد نیاز برای خنک کردن رایانه‌ها را تا ۷۰ درصد کاهش می‌دهد، برای همکاری‌های بیشتر به توافق رسیده‌اند. درآمد حاصل از صدور توکن به خرید واحدهای استخراج با مصرف بهینه انرژی و نصب فناوری Oairo اختصاص می‌یابد. EEE همچنین سرمایه‌ی اصلی را برای ارائه‌ی جهانی محصولات Oairo تأمین می‌کند.

راندمان انرژی اتریوم

یک هدف اعلام‌شده از پروژه EEE تنظیم استانداردهای بهینه، فناوری و دانش فنی برای استخراج ETH با مقرون به صرفه‌ترین روش است. این پروژه در نظر دارد علاوه بر راه‌اندازی توکن EEE پروتکل منبع باز خود را با جوامع بزرگتر اتریوم و رمز ارزها به اشتراک بگذارد.

توسعه‌دهندگان اتریوم قبلاً به اهمیت پایداری بلاکچین با توسعه اتریوم ۲.۰ پی برده بودند. یکی از اهداف اصلی این اقدامات این است که مدل اثبات کار شبکه به مدل اثبات سهام تبدیل شود که در راستای آن میزان قابل توجهی از مصرف انرژی کم می‌شود.

افزایش درخواست‌ها برای مدل اثبات سهام

با توجه به تصمیم تسلا مبنی بر کنار گذاشتن پرداخت‌های بیت کوین به دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی، رمز ارزها با استفاده از روش‌های کارآمدتر مورد توجه قرار خواهند گرفت. به عنوان مثال، بلاکچین گراف (Graph) ثبت رکورد جدید خود را به استفاده‌ی کاردانو از مدل اثبات سهام نسبت داد.

کریس لارسن، مدیرعامل ریپل، با شاره به اقدام اخیر تسلا گفت که مصرف بالای انرژی در مدل اثبات کار می‌تواند پذیرش رمز ارزها را تهدید کند. وی مؤکداً اعلام کرد که همه رمز ارزها دیر یا زود به مکانیسم‌های اجماعی که در آن‌ها انرژی کمتری صرف می‌شود (مانند مدل اثبات سهام) منتقل می‌شوند.

 

پیشنهاد مطالعه: هزینه گس اتریوم: یک توضیح ساده

 

Source

https://coiniran.com/?p=45724
دکمه بازگشت به بالا