ایستگاه خبر

بانک مرکزی اروپا یک قدم به راه‌اندازی یورو دیجیتال نزدیکتر شد

بانک مرکزی اروپا چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای، برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی یک پروژه یورو دیجیتال تأیید کرد. این برنامه‌ها شامل یک مرحله تحقیق ۲۴ ماهه، با تمرکز ویژه بر طراحی و توزیع است. در این اطلاعیه ذکر شده که هر ارز دیجیتالی که بانک مرکزی اروپا توسعه می‌دهد باید از فعالیت‌های غیرقانونی دور بماند و دارای ثبات باشد. همچنین اشاره شد که یورو دیجیتال به جای جایگزینی، به عنوان مکمل پول نقد عمل می‌کند.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در مورد این به روزرسانی گفت:

«نه ماه است که ما گزارش خود را در مورد یورو دیجیتال منتشر کرده‌ایم. در آن زمان، ما تجزیه و تحلیل بیشتری انجام داده‌ایم، از شهروندان و متخصصان جویا شده‌ایم و آزمایش‌هایی را انجام داده‌ایم که نتایج دلگرم‌کننده ای داشته‌اند. همه این‌ها باعث شده است که ما تصمیم بگیریم که یک چرخ دنده را بالا ببریم و پروژه دیجیتال یورو را شروع کنیم.»

لاگارد در بسیاری از موارد در گذشته درباره CBDCها و فضای گسترده کریپتو بحث کرده است. در ژانویه، او گفت که معاملات بیت کوین سوداگرانه است و نیاز به تنظیم دارد. با توجه به یورو دیجیتال، او در ماه مارس گفت که بانک مرکزی اروپا می‌تواند CBDC خود را تا سال ۲۰۲۵ راه‌اندازی کند.

بانک مرکزی اروپا تنها بانکی نیست که به دنبال راه‌اندازی CBDC خود است. ویروس کرونا و رشد متعاقب آن در فضای دارایی‌های دیجیتال به‌عنوان کاتالیزور در خیلی کشورها برای پذیرش CBDC عمل کرده است: چین، اندونزی، غنا، سوئد، ژاپن، انگلیس و امارات متحده عربی کشورهایی هستند که برای راه‌اندازی پول دیجیتال خود برنامه‌ریزی می‌کنند.

ایالات متحده همچنین تحقیق در مورد این موضوع را در تابستان امسال آغاز خواهد کرد. رئیس بانک فدرال، جروم پاول، اعلام کرد که بانک مرکزی مقاله‌ای در مورد «پیشرفت‌های تکنولوژیکی که باعث تغییر سریع در چشم‌انداز پرداخت‌های جهانی می‌شود» منتشر می‌کند. و اضافه کرد که این مقاله بر روی اشکالات و مزایای بالقوه CBDC تمرکز خواهد کرد. پاول همچنین گفت که بانک فدرال از مردم و مقامات منتخب درخواست کمک می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: تفاوت بین رمزارز، ارز دیجیتال، توکن و آلتکوین در چیست؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=46549
دکمه بازگشت به بالا