ایستگاه خبر

SEC بار دیگر تصمیم‌گیری درباره ETF بیت کوین را به تعویق انداخت

طبق اطلاعیه‌ای، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تصمیم خود در مورد ETF بیت کوین NYDIG را به دو ماه آینده موکول کرد. این یکی دیگر از تصمیمات ETF بیت کوین است که این نهاد نظارتی آن را به تعویق انداخته است.

طبق اطلاعیه‌ای که در ۴ ژانویه ۲۰۲۲ منتشر شد، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تصمیم خود را در مورد ETF بیت کوین NYDIG گروه Stone Ridge Holdings به تعویق انداخت. این تصمیم اکنون حداکثر دو ماه به تعویق خواهد افتاد.

تأخیر ETF بیت کوین

مهلت اولیه برای تصمیم گیری ۱۵ ژانویه ۲۰۲۲ بود که به سرعت نزدیک می‌شد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار تصمیم گرفته است، دوره زمانی را برای تأیید یا رد آن تمدید کند.

ETF بیت کوین VanEck یکی از مواردی بود که چندین بار به تعویق افتاد و توجه زیادی به آن جلب شد. اگرچه در نهایت رد شد، تأخیرها به گونه‌ای انجام شد که SEC بتواند نظرات عمومی را در مورد آن دریافت کند.

SEC حمایت از سرمایه‌گذاران به عنوان یکی از دلایل اصلی این تأخیرها عنوان است. رئیس این نهاد نظارتی گری گنسلر به کنگره ایالات متحده گفته است که بازار ارزهای دیجیتال به حمایت بیشتری از سرمایه‌گذاران نیاز دارد. با این حال، برخی، از جمله کمیسیونر SEC هستر پیرس، گفته‌اند که این تأخیرها می‌تواند عواقب ناخوشایندی برای بازار داشته باشد.

ابتدا مقررات، بعد ETF ها

SEC در مورد نیاز به مقررات و اقدامات بهتر برای حمایت از سرمایه‌گذار قبل از اجازه دادن به ETF صحبت کرده است. اخیراً ETF های بیت کوین والکری و کریپتوین را رد کرده است و به همین ترتیب، روند رد ETF های نقطه‌ای را ادامه می‌دهد.

با این حال، ETF های بیت کوین مبتنی بر معاملات آتی تأیید شده‌اند. صندوق قابل معاامله در بورس ProShares Bitcoin Strategy فوق‌العاده خوب عمل کرده است و ETF های آتی بیت کوین Valkyrie نیز عملکرد خوبی داشته‌اند.

واضح است که SEC می‌خواهد ابتدا تصمیمات نظارتی را دنبال کند، اگرچه مشخص نیست که ایالات متحده دقیقاً چه زمانی چارچوب نظارتی گسترده‌ای را منتشر می‌کند. مطمئناً در حال انجام است و به نظر می‌رسد سال ۲۰۲۲ اخباری را در این زمینه به همراه داشته باشد که می‌تواند عدم اطمینان پیرامون ETF ها را از بین ببرد.

 

پیشنهاد مطالعه: نحوه عملکرد صندوق های سرمایه گذاری بورس

 

Source

https://coiniran.com/?p=49129
دکمه بازگشت به بالا