ایستگاه خبر

توسعه ی اجماع مفهومی برای کنترل هوشمند شبکه ی توزیع الکتریسیته به کمک اینترنت اشیا

شرکت هلندی ElaadNL، یک اجماع مفهومی (PoC) برای یک شبکه انرژی الکتریکی هوشمند برای وسایل نقلیه برقی با استفاده از اینترنت اشیا (IoT) با تمرکز روی فناوری تنگل IOTA را توسعه داده است.

طبق اطلاعیه منتشر شده توسط شرکت فناوری هلندی ElaadNL، آنها یک اجماع مفهومی (PoC) برای یک شبکه انرژی الکتریکی هوشمند برای وسایل نقلیه برقی با استفاده از اینترنت اشیا (IoT) با تمرکز روی فناوری تنگل IOTA را توسعه داده اند.

مطابق این اطلاعیه، PoC کاربرد شبکه های هوشمند را نه فقط در مصرف برق، بلکه در تولید و بازتوزیع کنترل شده ی آن در میان اعضای جامعه هم نشان می دهد. این ابتکار بر اساس تکنولوژی تنگل IOTA ایجاد شده که در آن دستگاه های شارژ به صورت مستقل و به کمک واحد کنترل داخلی خود، تصمیم می گیرند که باید به توازن شبکه کمک کنند یا خیر.

بیشتر بخوانید: IOTA چیست؟ چگونه باید آن را تهیه کرد؟

به علاوه، ایستگاه های شارژ می توانند با شارژ وسایل نقلیه ی الکتریکی با سرعت کم یا در زمان اوج مصرف، توکن های IOTA کسب کنند. در این اعلامیه آمده است: «شبکه در این PoC تمام دستگاه ها را با انتقال انرژی در حال عرضه به یک نقطه خاص شبکه متصل می کند. اگر یک یا چند دستگاه انرژی مصرفی خود را کاهش دهند، تعدادی توکن IOTA دریافت خواهند کرد».

توسعه ی اجماع مفهومی برای کنترل هوشمند شبکه ی توزیع الکتریسیته به کمک اینترنت اشیا
Dutch Tech Firm Develops PoC of Autonomous Smart Electricity Grid Using IOTA/ Source

در این اطلاعیه به نقل از Harm van den Brink، متخصص تکنولوژی دفتر کل توزیع شده (DTL) در ElaadNL آمده است:

«این اثبات مفهوم، یک سیستم الکتریکی قابل اجرا در آینده را به نمایش می گذارد؛ جایی که انرژی ای که در میان همسایگان و جزایر غیرمتمرکز به اشتراک گذارده می شود می تواند خود را متعادل کند. نحوه ی استفاده ی ما از شبکه ی الکتریسیته نسبت به پنجاه سال پیش به طور کلی دگرگون شده است؛ ما نمی خواهیم تنها مصرف کننده ی صرف باشیم و می خواهیم انرژی را تولید کنیم».

ElaadNL یک شرکت فناوری ای است که در سال ۲۰۰۹ توسط گروهی از اپراتور های شبکه ی برق تاسیس شد و هدف آن توسعه ی زیرساخت های وسایل نقلیه ی الکتریکی و شارژ هوشمند آنها است. این شرکت از زمان تاسیس، ۳۰۰۰ محل شارژ عمومی در هلند نصب کرده است.

بیشتر بخوانید: رونمایی IOTA از شبکه Flash Network خود، دروازه ای برای ریز پرداخت های (Nanopayments) واقعی

در ماه ژانویه، شرکت دولتی دانمارکی Energinet همکاری خود را با شبکه ی دفتر کل توزیع شده IOTA توسعه داد تا استفاده از این تکنولوژی در زمینه های جدید را بررسی کند. ارائه ی محصول IOTA به طور خاص به اینترنت اشیا (IoT) وابسته است و Energinet به دنبال ایجاد راه حل های جدید بر پایه ی اینترنت اشیا برای پدیده های نوظهور مانند انرژی و وسایل نقلیه ی سبز است.

توسعه ی اجماع مفهومی برای کنترل هوشمند شبکه ی توزیع الکتریسیته به کمک اینترنت اشیا
Dutch Tech Firm Develops PoC of Autonomous Smart Electricity Grid Using IOTA/ Source

در دسامبر ۲۰۱۸، شرکت انرژی های تجدیدپذیر اسپانیایی ACCIONA Energía اعلام کرد قصد دارد بلاک چینی برای ردیابی تولید برق راه اندازی کند. ACCIONA و استارتاپ نرم افزاری FlexiDAO به طور مشترک در حال کار روی توسعه یک روش تجاری هستند تا زنجیره ی عرضه تولید برق تجدیدپذیر از تاسیسات آبی و بادی در اسپانیا را به چهار شرکت متقاضی در پرتغال برساند.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source & Image
https://coiniran.com/?p=28046
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x