ایستگاه خبر

علیرغم انتشار NFT ملانیا، دونالد ترامپ ارزهای دیجیتال را «خطرناک» خواند

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، این هفته در مصاحبه‌ای در فاکس بیزینس دوباره از ارزهای دیجیتال انتقاد کرد و آن را «یک چیز بسیار خطرناک» خواند.

عجیب است که نظرات او تنها چند روز پس از آن است که همسرش ملانیا ترامپ، اولین NFT خود را راه‌اندازی کرد، یک توکن رمز ارزی که نشان‌دهنده مالکیت آثار هنری دیجیتال است. NFT ملانیا بر روی بلاکچین سولانا (Solana) راه‌اندازی شده و در حال حاضر فقط با ارز دیجیتال SOL قابل خرید است.

ماریا بارتیرومو، مجری فاکس بیزینس، از رئیس جمهور سابق درباره NFT همسرش پرسید، که او پاسخ داد: «او عالی خواهد بود. قوه تخیل او عالی است.» سپس از او خواسته شد تا دیدگاه گسترده‌تری درباره ارزهای دیجیتال داشته باشد.

ترامپ در پاسخ گفت:

من هرگز آن را دوست نداشتم زیرا دوست دارم دلار داشته باشم. من هرگز طرفدار بزرگ ارزهای دیجیتال نبودم، اما آن‌ها دارند بزرگتر و بزرگتر می‌شوند و هیچ‌کس کاری در مورد آن انجام نمی‌دهد. من ارز خودمان با نام دلار را می‌خواهم.

ترامپ با اشاره به ظهور ارزهای دیجیتال ادامه داد:

من موارد دیگر را نمی‌خواهم، و این می‌تواند روزی انفجاری باشد که ما هرگز آن را ندیده‌ایم. این انفجار بزرگ فناوری را شبیه چیزهای کودکانه می‌کند. من فکر می‌کنم این یک چیز بسیار خطرناک است.

ترامپ برای اولین بار در جولای ۲۰۱۹ در زمانی که رئیس جمهور آمریکا بود نظرات خود را در مورد ارزهای دیجیتال به اشتراک گذاشت و در توییتی نوشت:

من طرفدار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی نیستم که پول نیستند و ارزش آن‌ها نوسان زیادی دارد. دارایی های رمز ارزی غیرقانونی می تواند رفتار غیرقانونی از جمله تجارت مواد مخدر و سایر فعالیت‌های غیرقانونی را تسهیل کند.

در اوایل سال جاری، آنتونی اسکاراموچی، مدیر سابق ارتباطات کاخ سفید به Decrypt گفت که معتقد است ترامپ شخصاً این توییت را ننوشته است. اسکاراموچی گفت این توییت احتمالاً توسط مشاورانی برای ترامپ ساخته شده است که معتقد بودند او باید در مورد بیت کوین و ارزهای دیجیتال موضع بگیرد. به دنبال ممنوعیت فعالیت ترامپ در این پلتفرم رسانه‌های اجتماعی در ژانویه، این توییت دیگر در دسترس نیست.

با این حال، ترامپ انتقادات خود از بیت کوین را دوباره در سال ۲۰۲۱ ابراز کرده است. او در ماه ژوئن به استوارت وارنی میزبان فاکس بیزینس گفت که این ارز دیجیتال پیشرو «فقط یک کلاهبرداری به نظر می‌رسد.»

ملانیا ترامپ اولین مجموعه NFT خود را هفته گذشته منتشر کرد: یک اثر هنری دیجیتال به نام «چشم انداز ملانیا» که تا زمان نگارش این مقاله به قیمت ۱ SOL یا حدود ۱۸۲ دلار به فروش می‌رسد.

NFT بانوی اول سابق بر روی سولانا، یک پلتفرم بلاکچین عمومی و بدون مجوز که هر کسی می‌تواند بر روی آن بسازد، ساخته شد. با این حال، پس از اعلام او، یکی از نمایندگان آزمایشگاه‌های سولانا—تیم اصلی اصلی پشت پلتفرم—به سرعت با رسانه‌های رمز ارزی تماس گرفت تا توضیح دهد که مستقیماً در پروژه ترامپ دخالت نداشته‌اند.

این نماینده در بیانیه‌ای به Decrypt گفت:

می‌خواستم برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی به شما اطلاع دهم که انتخاب او برای استفاده از بلاکچین سولانا کاملاً ارگانیک بود و این پروژه تحت رهبری سولانا نیست.

 

 

پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال سولانا چیست؟ معرفی و بررسی آینده پروژه

 

Source

https://coiniran.com/?p=48931
دکمه بازگشت به بالا