ایستگاه خبر

علت تسلط ماینرهای عمومی بیت کوین چیست؟

بر اساس داده‌های Blockchain.com، تسلط ماینرهای عمومی بیت کوین بر نرخ هش شبکه در ۱۵ ماه گذشته بیش از شش‌برابر شده است.

نرخ هش نرخی است که ماینرهای بیت‌کوین پاسخ‌های احتمالی را برای ساخت بلوک بعدی بیت‌کوین ایجاد می‌کنند. ماینرهای عمومی بیت کوین که ۱۹ درصد از نرخ هش شبکه را تشکیل می‌دهند، در حال حاضر ۱۹ درصد احتمال حل بلوک‌های جدید را دارند.

با این حال، با افزایش تسلط ماینرهای عمومی بیت کوین شبکه لزوماً ایمن‌تر نشده است. Blockchain.com همچنین نشان می‌‌دهد که نرخ هش کل شبکه از فوریه راکد بوده است. این امر پس از هجوم انبوه ماینرهای بیت‌کوین به شبکه در سال ۲۰۲۱ رخ داد و نرخ هش را به بالاترین سطح تاریخ، بالای ۲۰۳.۵ هگزاهش در ثانیه (EH/s) حتی پس از ممنوعیت رمز ارزها در چین رساند. هگزاهش ۱ کوئینتیلیون هش است.

Arcane Research، شرکت تحقیقاتی بازار ارزهای دیجیتال، معتقد است که مشکلات زنجیره تأمین ممکن است توانایی استخراج‌کنندگان را برای ایجاد امکانات جدید یا بازیابی ماشین‌های جدید کم کند.
به گفته Arcane، دلیل محتمل‌تر برای افزایش تسلط آن‌ها این است که بسیاری از ماینرهای خصوصی موجود در سال گذشته عمومی شدند.

به عنوان مثال، Bitfarms در ژوئن ۲۰۲۱ عمومی شد و ۱ درصد از شبکه بیت کوین را در آن زمان تأمین می‌کرد. سپس Core Scientific، یکی از بزرگترین ماینرهای بیت کوین آمریکای شمالی، در ژانویه سال جاری وارد بازار عمومی شد. با داشتن ظرفیت ۸.۲ EH/s، به نظر می‌رسد که پس از فهرست شدن، سهم قابل توجهی در استخراج عمومی داشته است.

علاوه بر این، افزایش دسترسی استخراج‌کنندگان عمومی به سرمایه به آن‌ها اجازه می‌دهد تا سریع‌تر از همتایان خصوصی خود، عملیات خود را گسترش دهند. در حال حاضر ۲۶ شرکت استخراج بیت کوین به صورت عمومی فهرست شده‌اند، از جمله Riot Blockchain ،Bitfarms و Argo Blockchain.

علیرغم نرخ هش محدود، به نظر می‌رسد مشکل شبکه پس از تعدیل ۴ درصدی در هفته گذشته به بالاترین حد خود رسیده است. بیت کوین به‌طور مرتب سختی ایجاد بلاک را با نوسانات نرخ هش تنظیم می‌کند، به این معنی که به طور متوسط ​​هر ۱۰ دقیقه یک بلاک ایجاد می‌شود. پس از آخرین تعدیل، تولید به ۵.۹۳ بلوک در ساعت کاهش یافته است.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=50507
دکمه بازگشت به بالا