ایستگاه خبر

دو معیار آن-چین برای پیش‌بینی نوسانات قیمتی دوج کوین

به نظر می‌رسد دوج کوین روند قیمتی را که از ابتدای سال تجربه کرده است، تکرار می‌کند. اگرچه فشار خرید روی DOGE برای شکستن قیمت زیاد نیست، اما چندین معیار آن-چین می‌تواند به پیش‌بینی نوسانات قیمتی بعدی آن کمک کنند.

دوج کوین همچنان راکد است

سرنوشت دوج کوین بر دو معیار اصلی بستگی دارد. این رمز ارز می‌تواند سالی به یاد ماندنی داشته باشد. این ارز در اوایل ماه مه طی یک دوره پرتکاپو در بازار به بالاترین قیمت خود یعنی ۰.۷۴ دلار رسید. سود سالیانه این دارایی با وجود نوسان کمی که در چند ماه گذشته مشاهده شده، ۴۵۰۰ درصد بوده است.

نمودار روزانه DOGE نشان می‌دهد که این رمز ارز اغلب قبل از شکستن قیمت برای دوره‌های طولانی دچار تثبیت قیمت می‌شود. این دوره‌های رکود با تشکیل مثلث‌های نزولی که منجر به حرکت نمایی قیمت می‌شوند، مشخص می‌شود.

به عنوان مثال، دوج کوین این نوع الگوی تکنیکال را برای ۲۶ روز پیش برد و قبل از آن ۹۳۶ درصد در اواخر ژانویه افزایش یافت. اقدام مشابهی در اوایل آوریل پس از تجمیع این دارایی به مدت دو ماه انجام شد.

Graph - CoiNIran
به نظر می‌رسد که دهمین رمز ارز جهان از نظر ارزش بازار در حال پیشبرد همین الگوی مداوم صعودی است. قیمت دوج کوین از اوایل ماه مه بارها بالاترین سطح خود را رد کرده است، و سطح حمایت ۰.۱۷ دلار مانع از اصلاح شدید آن می‌شود.

یک برش، بین دو ضلع مثلث نزولی تشکیل شده در ۰.۲۶ دلار می‌تواند منجر به رشد نمایی قیمت و ایجاد یک رکورد جدید قیمتی شود.

نشانه‌ها روند صعودی

برخی از مهمترین افزایش‌های قیمتی که دوج کوین در طول سال از آن بهره برده است، با حمایت افراد مشهور اتفاق افتاده است. چنین رفتاری نشان می‌دهد که علاقه سرمایه‌گذاران خرد به سود بیشتر DOGE باید افزایش یابد. با این حال، برخی از معیارهای کلیدی آن-چین می‌توانند به تعیین سرعت خرید کمک کنند.

photo 2021 09 22 13.39.28

تعداد معاملات بزرگ در شبکه با ارزش بیشتر از ۱۰۰۰۰۰ دلار می‌تواند نشان‌دهنده فعالیت سرمایه‌گذاران نهادی و نهنگ‌ها باشد. افزایش قابل توجه معاملات بزرگ می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که سرمایه‌گذاران ثروتمند برای یک روند صعودی جدید آماده می‌شوند.

در حال حاضر، ۱۵۶۰ تراکنش بزرگ در شبکه دوج کوین در حال انجام است. تعداد معاملات بزرگ در ۷ سپتامبر به بالاترین حد یعنی ۲۵۲۰ رسید. این افزایش ۳۸ درصدی می‌تواند نشان دهد که نهنگ‌ها کنترل قیمت را در دست گرفته‌اند. اگر این معیار شروع به ثبت مجموعه‌ای از بالاترین سطح خود کند، به نفع گاوها خواهد بود.

همچنین توجه به تعداد آدرس‌های روزانه جدید ایجاد شده برای پیوستن سرمایه‌گذاران خرده این شبکه بسیار مهم است. رشد شبکه اغلب یکی از دقیق‌ترین معبارهای پیش‌بینی‌کننده قیمت محسوب می‌شود. به‌طور کلی، افزایش مداوم تعداد آدرس‌های جدید ایجادشده در یک بلاکچین معین منجر به افزایش قیمت در طول زمان می‌شود.

پیوستن ۲۲۰۰۰ آدرس جدید به شبکه دوج کوین در روز می‌تواند نشانه آغاز یک روند صعودی جدید باشد. در چنین شرایط منحصر‌به‌فردی، معامله‌گران قبل از وارد شدن به هر موقعیتی باید منتظر بالاترین سطح این معیار آن-چین باشند تا بالا رفتن فشار خرید را تأیید کند.

photo 2021 09 22 13.47.55

در حالی که افزایش تعداد معاملات بزرگ و آدرس‌های روزانه جدید در شبکه نشان‌دهنده چشم‌اندازی صعودی است، یک شمعدان روزانه که پایین محور x مثلث متقارن با ۰.۱۷ دلار قرار دارد، آن را با تردید روبرو می‌کند. تاریخ معاملات نشان می‌دهد که پس از از دست دادن چنین سطح حمایتی مهمی، DOGE در مسیر کاهش تا ۰.۰۸ دلار مانع چندانی نخواهد داشت.

 

پیشنهاد مطالعه: آن‌چین دیتا چیست؟ تحلیل بازار رمزارزها به کمک آن‌چین دیتا

 

Source

https://coiniran.com/?p=47606
دکمه بازگشت به بالا