ایستگاه خبر

جهش قیمت دوج کوین در پی تصاحب ۹.۲ درصد از سهام توییتر توسط ایلان ماسک

ایلان ماسک ۹.۲ درصد از سهام توییتر را تصاحب کرده است. قیمت دوج‌کوین با اعلام این خبر افزایش یافت، اما پس از آن کمی تعدیل شد.

بلومبرگ گزارش داد که مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس حدود ۲.۸۹ میلیارد دلار در اوایل دوشنبه در سهام توییتر سرمایه‌گذاری کرده است. سرمایه‌گذاری ماسک با تصاحب ۹.۲ درصد از سهام این شرکت او را به بزرگترین سهامدار آن تبدیل می‌کند.

این خبر پس از آن منتشر شد که ماسک در ۲۵ مارس در یک نظرسنجی از ۸۰.۲ میلیون دنبال‌کننده خود در توییتر پرسید که آیا این برنامه رسانه اجتماعی از آزادی بیان دفاع می‌کند یا خیر.

آزادی بیان برای یک دموکراسی کارآمد ضروری است. آیا معتقدید توییتر به این اصل پایبند است؟ پیامدهای این نظرسنجی مهم خواهد بود. لطفاً با دقت رای دهید.

بیش از ۷۰ درصد از پاسخ‌دهندگان رای منفی دادند.

ماسک در گذشته از نقد کردن توییتر ابایی نداشت. هنگامی که این شرکت ویژگی تصویر پروفایل NFT را در ژانویه راه‌اندازی کرد، او از این اقدام به عنوان تخصیص نادرست منابع و عدم رسیدگی به سایر مسائل پلتفرم انتقاد کرد.

ماسک علاوه بر ارسال نظرسنجی و تفسیر در مورد چگونگی بهبود توییتر، به خاطر توییت‌های طنز خود که اغلب به ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌ کوین، اتریوم و البته دوج‌کوین اشاره می‌کنند، شهرت دارد. در طول سال ۲۰۲۱، او از حساب خود برای ارسال تعدادی الگوی رفتاری مرتبط با دارایی‌های رمز ارزی استفاده می‌کرد که در آن زمان باعث ایجاد موج‌هایی در بازار می‌شد. SEC مدت‌هاست که شیطنت‌های توییتری او، به‌ویژه پست‌های او در مورد تسلا و دوج کوین را تحت نظر دارد. ماسک در حال حاضر در حال مخالفت با قراردادی که در سال ۲۰۱۸، در مورد آنچه می‌تواند در مورد تسلا بگوید، با SEC منعقد کرده است. وی این تنظیم‌کننده را به سوء رفتار متهم می‌کند.

با انتشار خبر سرمایه‌گذاری ماسک، قیمت سهام این غول شبکه‌های اجتماعی افزایش یافت. TWTR پس از انجام بزرگترین جهش یک روزه خود از سال ۲۰۱۸ تا کنون حدود ۲۵ درصد افزایش یافته است. دارایی رمز ارزی مورد علاقه ماسک، دوج کوین نیز حدود ۲۰ درصد افزایش یافت، اگرچه بعدتر به میزان قابل توجهی تعدیل شد.

 

پیشنهاد مطالعه: دوج کوین چیست؟ (DogeCoin)

 

Source

https://coiniran.com/?p=50493
دکمه بازگشت به بالا