ایستگاه خبر

با اجرای مرج، دوج‌کوین اکنون دومین بلاک‌چین بزرگ اثبات کار است!

پس از اجرای موفقیت‌آمیز مرج، دوج‌کوین اکنون دومین بلاک‌چین بزرگ اثبات کار (PoW) را پس از بیت‌کوین از نظر ارزش بازار در اختیار دارد. به‌روزرسانی مرج باعث شد که اتریوم، برترین بستر توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApps)، سازوکار خود را به اثبات سهام (PoS) تغییر دهد.

دوج‌کوین (DOGE) نخستین بار در سال 2013 (1391) به عنوان یک میم کوین عرضه شد و کنایه‌ای به سقوط بازار کریپتو بود. این رمز ارز درحال حاضر ارزش بازاری معادل با 7.95 میلیارد دلار داشته و جایگاه دهم بازار را به خود اختصاص داده است.

سازوکار دوج‌کوین نیز مانند بیت‌کوین مبتنی بر PoW است، به بیان دیگر ماینرها مجبورند برای استخراج آن انرژی الکتریکی و توان پردازشی بالایی مصرف کرده و معادلات پیچیدۀ ریاضیات را حل و تراکنش‌ها را بر بلاک‌چین تایید کنند.

بر اساس داده‌های پلتفرم رهگیری Currency.com می‌توان گفت که روزانه 14.1 میلیون واحد DOGE توسط ماینرها استخراج می‌شود و درحال حاضر تقریبا 132.6 میلیارد عدد از این میم کوین در گردش است. دوج‌کوین برخلاف بیت‌کوین که حداکثر تعداد سکه‌های آن 21 میلیون واحد است، محدودیتی در میزان عرضه ندارد.

DOGE از سال 2019 (1397) با حمایت ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا، مواجه شد و چندین مرحله افزایش قیمت را تجربه کرد.

با وجود حمایت‌های ایلان ماسک، زمستان کریپتو دوج‌کوین را فرا گرفت و درحال حاضر ارزش آن 0.05 دلار است، DOGE اوج قیمت تاریخی 0.73 دلاری خود را در هشتم می 2021 (18 اردیبهشت 1400) تجربه کرد.

پیشنهاد مطالعه: هرآنچه باید دربارۀ به‌روزرسانی مرج (Merge) اتریوم بدانید!

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا