ایستگاه خبر

سرمایه‌گذاران دوج‌کوین از ماسک برای دستکاری بازار شکایت کردند

جمعی از سرمایه‌گذاران دوج‌کوین برای دعوای دسته‌جمعی جاری خود علیه ایلان ماسک مدیرعامل مستعفی توییتر، اقدام کرده‌اند. این دعوی ماسک را متهم می‌کند که قیمت بازار ارز دیجیتال میم را برای سود خود دستکاری کرده است.

در 31 مه، گروهی از سرمایه‌گذاران دوج کوین درخواست تعدیل دادخواست دسته جمعی خود علیه ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر را دادند. طرف‌های دعوی ادعا می‌کنند که ماسک از فالوورهایش در توییتر و تحت تأثیر قرار دادن رسانه‌ها برای بالا بردن مصنوعی قیمت دوج کوین سوء استفاده کرده است. آن‌ها ادعا می‌کنند که او سپس با معاملات استراتژیک DOGE، از این افزایش قیمت و به هزینه ضرر سرمایه‌گذاران دیگر سود برد.

شکایت اولیه، که در ژوئن 2022 تنظیم شد، قبل از خرید بحث‌برانگیز توییتر بود، اما تلاش‌های اولیه او به ترویج دوج‌کوین در این پلتفرم اشاره می‌کند.

شاکیان، بر اساس فعالیت‌های بعدی ماسک، دو بار در دعوای خود تجدید نظر کرده‌اند. آن‌ها اکنون به دنبال مجوز دادگاه هستند تا ادعاهای مربوط به تجارت داخلی را نیز به شکایت خود اضافه کنند و استدلال کنند که دوج کوین معیارهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را برای طبقه‌بندی به عنوان اوراق بهادار برآورده می کند.

در شکایت تازه اصلاح شده آمده است:

این یک اقدام دسته جمعی کلاهبرداری از اوراق بهادار  و ناشی از یک دوره عمدی دستکاری بازار و تجارت داخلی توسط ثروتمندترین مرد جهان، ایلان ماسک است، که با استفاده از یک پدیده نوظهور فرهنگی خود را تبلیغ می‌کند. وی شرکت‌ها، و ثروت خود را تقویت می‌کند، و امیدهای جدی آمریکایی‌های آسیب‌پذیر، از جمله کهنه‌سربازان جنگ، کارگران یقه آبی، و سالمندان را از بین می‌برد.

در حالی که ماسک هنوز به آخرین اصلاحیه دادخواست پاسخ نداده است، اقدامات او در توییتر، مانند تغییر لوگوی پلتفرم به نشان دوج کوین، قبلاً باعث افزایش قیمت ارز دیجیتال شده است. خبرنامه کریپتو Milk Road نشان می دهد که ماسک پس از این اقدام DOGE را به ارزش 124 میلیون دلار فروخته است.

گفته می شود ایلان ماسک پس از جایگزینی لوگوی توییتر با نماد دوج، 124 میلیون دلار از دوج کوین‌هایش را فروخته است.

— میلک‌رود (@MilkRoadDaily) 1 ژوئن 2023

علیرغم کاهش 33 درصدی ارزش توییتر از زمان خرید ماسک در اکتبر 2022، تأثیر او بر بازارهای ارزهای دیجیتال همچنان موضوع بحث و بررسی قانونی است.

 

پیشنهاد مطالعه: دوج کوین (DogeCoin)، رمز ارزی که از یک شوخی شروع شد!

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا