ایستگاه خبر

اولین به‌روزرسانی دوج‌کوین پس از سال ۲۰۱۹ منتشر شد

توسعه‌دهندگان دوج‌کوین (Dogecoin)، رمز ارز مبتنی بر میم، از انتشار به‌روزرسانی جدید این پروتکل خبر داده‌اند. با توجه به افزایش محبوبیت این رمز ارز به‌روزرسانی جدید تلاش می‌کند تا مقیاس‌پذیری شبکه را بهبود ببخشد.

نسخه ۱.۱۴.۳ دوج‌کوین به‌عنوان یک به‌روزرسانی جزئی معرفی شده است، اما توسعه‌دهندگان این رمز ارز اکیداً توصیه کرده‌اند که همه این به‌روزرسانی نرم‌افزاری را انجام دهند.

این رمز ارز از ابتدای سال تاکنون خبرساز شده است. افرادی مانند  ایلان ماسک، جین سیمونز (Gene Simmons)، رهبر گروه موسیقی کیس (Kiss) و تعدادی دیگر از افراد مشهور با حمایتشان قیمت این رمز ارز را در فوریه به بالاتر از ۰.۸۰ دلار رساندند.
اما این پروژه که در ابتدا به‌عنوان یک شوخی شروع به کار کرده بود از اقبال عمومی چندانی برخوردار نبود. آخرین به‌روزرسانی دوج‌کوین به نوامبر ۲۰۱۹ برمی‌گردد، زمانی که نسخه‌ی ۱.۱۴.۲ در دسترس قرار گرفت. پس از آن، توسعه‌ی این پروژه متوقف شد.

راس نیکول، توسعه‌دهنده‌ی اصلی این پروژه گفت در میان افزایش علاقه‌ی اخیر به این رمز ارز، دوج‌کوین مشکلات مقیاس‌پذیری زیادی داشته است. این موضوع باعث می‌شود افراد نتوانند بلاکچین را مدیریت کنند و معاملات خود انجام دهند.
این به‌روزرسانی جدید باعث می‌شود که گره‌ها بتوانند اطلاعات مربوط به بلوک‌ها را به گره‌های دیگر انتقال دهند. این کار با حذف برخی از بررسی‌های یکپارچگی که فرآیند را کند می‌کرد انجام شده است. در عین حال، این به‌روزرسانی برای کسانی که گره‌های دوج‌کوین را اجرا می‌کنند باعث کاهش استفاده از پردازنده می‌شود.
علاوه بر این، نسخه‌ی جدید این پروتکل زمان پیش‌فرضی را که پس از آن تراکنش‌های ذخیره‌شده در ممپول (Mempool) منقضی می‌شوند، کاهش می‌دهد. ممپول (Mempool) جایی است که معاملات معلق منتظر اضافه شدن به یک بلوک هستند. در نسخه‌های قبلی، این زمان روی ۳۳۶ ساعت تنظیم شده بود. کاهش این زمان در نسخه‌ی جدید باعث کارآیی بیشتر ممپول شده است.

پیشنهاد مطالعه:  نگاهی دقیق تر به Mempool

این رمز ارز با سرمایه‌ی بازاری کمی کمتر از ۶.۵ میلیارد دلار، در حال حاضر، چهاردهمین دارایی دیجیتال بزرگ جهان است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=44275
دکمه بازگشت به بالا