ایستگاه خبر

مشارکت بنیاد دوج‌کوین و ویتالیک بوترین برای توسعه‌ی Community Staking

بنیاد دوج‌کوین با بنیان‌گذار اتریوم یعنی ویتالیک بوترین برای توسعه‌ی طرح Community Staking به‌مشارکت پرداخته‌ است. این بنیاد غیرانتفاعی که در جهت پیشرفت میم کوین DOGE گام برمی‌دارد Community Staking را یک سیستم مبتنی بر سازوکار اجماع اثبات سهام (PoS) معرفی نموده است.

این همکاری چند ماه پس اعلام مهاجرت دوج‌کوین از مکانیسم اثبات کار (PoW) به اثبات سهام رخ می‌دهد. بنیاد دوج‌کوین برنامه‌ی تغییر مکانیسم خود را در کنفرانس Bitcoin ESG که در اوایل سال جاری برگزار شد مطرح کرد.

منظور از Community Staking چیست؟

براساس طرح توسعه‌ی دوج‌کوین، Community Staking نوعی فرآیند اثبات سهام است که در آن نه‌تنها نهنگ‌ها، بلکه تمام اعضای جامعه‌ی کاربری، می‌توانند از مشارکت خود به شبکه‌ی دوج‌کوین پاداش کسب کرده و به سایر اعضا یاری رسانند.

در کارنامه‌ی این بنیاد سابقه‌ی همکاری با پروژه‌های متعدد دیگری همچون کیف‌پول اثبات سهام Gigawallet و کتابخانه‌ی جاوا اسکریپت Libdogecoin به‌چشم می‌خورد. بنابه جدیدترین بروزرسانی‌ها، این پروژه در مرحله‌ی آزمایشی قرار داشته و از سوی یکپارچه‌‌سازان مورد حمایت واقع شده است.

در بیانیه‌ی این بنیاد آمده است:

«پس از آنکه پروژه‌های Libdogecoin و GigaWallet در ماه‌های آتی تکامل نسبی پیدا کنند، شاهد استفاده‌ی یکپارچه‌‌سازان از آنها خواهیم بود. این پروژه‌های اولیه زیربنای مهمی را برای اجرای سایر طرح‌های بهبود تراکنش‌ و مقیاس‌پذیری بنا خواهند کرد.»

مهاجرت از اثبات کار به اثبات سهام

دوج‌کوین همچون بیت‌کوین به‌عنوان یک رمز ارز اثبات کار فعالیتش را آغاز نمود. با اوج‌گیری نگرانی‌ها درخصوص اتلاف انرژی پروژه‌های اثبات کار در ماه‌های اخیر شاهد آن بودیم که ایلان ماسک نیز از پذیرش بیت‌کوین به‌عنوان یکی از راه‌های پرداختی برای خرید محصولات تسلا خودداری نمود.

درپایان لازم به‌ذکر است که دوج‌کوین تنها پروژه‌ای نیست که قصد مهاجرت به اثبات سهام و تغییر مکانیسم اجماع خود را دارد، طرح گسترده‌ی اتریوم ۲.۰ پس از وقفه‌ای طولانی سرانجام در سال ۲۰۲۲ تکمیل شده و آغاز به‌کار خواهد نمود.

پیشنهاد مطالعه: استیک کردن چیست؟ (Staking) استیکینگ ارز دیجیتال به زبان ساده!

Source

https://coiniran.com/?p=48942
دکمه بازگشت به بالا