ایستگاه خبر

دوج کوین در ۲۴ ساعت گذشته رشد قیمت ۸۰ درصدی را تجربه کرد

دوج کوین ، رمز ارز مورد علاقه ایلان ماسک و اسنوپ داگ، در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۸۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است و به قیمت ۰.۱۴ دلار رسید.

بیت کوین و اتریوم تنها رمز ارزهایی نیستند که در هفته اخیر، رکورد تازه‌ای را برای بیشترین قیمت تمام دوران خود ثبت کرده‌اند. دوج کوین برای اولین بار از مرز ۱۰ سنت عبور کرد و در حال حاضر با قیمت تقریبی ۰.۱۴ دلار معامله می‌شود. ارزش بازاری این رمز ارز به ۱۸ میلیارد دلار رسیده است و حجم معاملات آن در کل بازار با افزایش ۵۰۰ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰ میلیارد دلار بوده است.

پیشنهاد مطالعه: دوج کوین (DogeCoin)، رمز ارزی که از یک شوخی شروع شد!

 قیمت این رمز ارز از ابتدای سال بیش از ۲۰۰۰ درصد افزایش داشته است. رمز ارز دوج کوین با داشتن یک جامعه‌ی فعال در شبکه اجتماعی Reddit و حامیانی چون ایلان ماسک، به عنوان یک روش مناسب برای پرداخت پاداش و جبران رفتارهای خوب در فضای اینترنت شناخته شده است.

به نظر می‌رسد دلیل اصلی این رشد قیمتی، نوسانات و هیجانات ناشی از رویداد بزرگ امروز، یعنی عرضه عمومی سهام صرافی کوین‌بیس در بازار بورس نزدک بوده است. همان طور که می‌دانیم این رمز ارز سابقه‌ی طویلی در حرکت‌های ناگهانی قیمت بر اثر هیجانات و اخبار بازار رمز ارز دارد.

دوج کوین چیست؟

این رمز ارز حول میم‌های (meme) یک سگ نژاد شیبا اینو در سال ۲۰۱۳  شکل گرفت. بیلی مارکوس، مهندس شرکت IBM و جکسون پالمر، مهندس شرکت Adobe، تا قبل از ترکیب دو پدیده‌ی مشهور سال ۲۰۱۳، یعنی بیت کوین و میم دوج (Doge meme)، حتی همدیگر را ملاقات نکرده بودند. این ترکیب منجر به ساخت دوج‌کوین شد.

بر خلاف بیت کوین، تعداد کل عرضه توکن‌های آن نامحدود است. در حال حاضر بیش از ۱۲۸ میلیارد توکن دوج‌کوین در گردش است. این رمز ارز بلاک چین مخصوص به خود را دارد که یک انشعاب از بلاک چین لایت کوین است و به خاطر قیمت پایینش، نسبت به بیت کوین هزینه ورود کمتری برای کاربران دارد و همچنین چون بر خلاف بیت کوین، عرضه‌ی آن نامحدود است، ذخیره‌ی ارزش ضعیف‌تری است و به عنوان یک پول، وسیله‌ی مبادله قوی‌تری است. به همین دلایل دوج‌کوین، یک ابزار مناسب برای پرداخت‌های خرد، اهدای انعام و کمک‌های خیرخواهانه در فضای اینترنت است.

پیشنهاد مطالعه: دوج کوین چیست؟ (DogeCoin)

استخراج

بلاک چین دوج کوین یک انشعاب از بلاک چین لایت کوین است که آن خود یک انشعاب از بیت کوین است. دوج کوین در رمزنگاری تابع هش از الگوریتم scrypt استفاده می‌کند. این یعنی رمز ارز دوج کوین با CPU عادی استخراج می‌شود. البته به دلیل جلوگیری از حمله ۵۱ درصدی، شبکه دوج کوین استخراج‌گران را مجبور کرده تا دوج کوین را به صورت ترکیبی با لایت کوین استخراج کنند.

استخراج دوج کوین

چشم‌انداز بلند مدت

سالانه ۵ میلیارد و ۲۵۶ میلیون توکن جدید در این شبکه استخراج می‌شود. تعداد توکن‌های شبکه نیز محدودیتی ندارد. از این منظر بر خلاف بیت کوین ماهیت ضد تورمی ندارد و این موضوع چشم‌انداز سرمایه‌گذاری بلند مدت در این رمز ارز را تیره و تار می‌کند. البته در بین جامعه دوج کوین معروف است: با رسیدن قیمت دوج کوین به یک دلار، ارزش بازاری این رمز ارز از بیت کوین بیشتر می‌شود، پس بیایید دوج کوین را به ماه بفرستیم!

دوج کوین، علیرغم داشتن یک جامعه پویا، توسط توسعه‌دهندگان به صورت پیوسته به روز رسانی نشده و همچنین به دلیل وجود پروژه‌های جعلی و کلاهبرداری‌های متعدد حول آن، هنوز آینده‌ی نامعلومی دارد.

Source

https://coiniran.com/?p=45099
دکمه بازگشت به بالا