ایستگاه خبر

Dnata از تکنولوژی بلاکچین برای صنعت حمل و نقل هوایی بهره می برد

در این پروژه، توانایی بلاکچین در رسیدگی به مسائل مربوط به جنبه های گوناگون ترابری هوایی (حمل و نقل و پست هوایی) از جمله: امنیت، عملکرد ها و همچنین جنبه های قانونی، مورد بررسی قرار گرفت. بررسی اجرایی بودن طرح با حضور شرکت کنندگانی از طرف شرکای پروژه IBM، آزمایشگاه نوآوری امارات (Emirates Innovatio Lab) و ترابری هوایی دبی (Flydubai Cargo) صورت پذیرفت.

استفاده از بلاکچین در صنعت ترابری هوایی توسط Dnata

Dnata از تکنولوژی بلاکچین برای صنعت حمل و نقل هوایی بهره می برد

Dnata ، ارائه دهنده خدمات هوایی و مسافرتی در خاورمیانه، خبر از تکمیل بررسی ظرفیت بلاکچین توسط گواهی اثبات ایده ( PoC: یافتن شواهدی دال برعملی و قابل اجرا بودن یک ایده، پیشنهاد تجاری برای رسیدن به اهداف مورد نظر و پتانسیل پیاده سازی آن در دنیای واقعی) در صنعت ترابری هوایی دبی داد.

یک گزارش مطبوعاتی نشان می دهد که در این پروژه، توانایی بلاکچین در رسیدگی به مسائل مربوط به جنبه های گوناگون ترابری هوایی (حمل و نقل و پست هوایی) از جمله: امنیت، عملکرد ها و همچنین جنبه های قانونی، مورد بررسی قرار گرفت. بررسی اجرایی بودن طرح با حضور شرکت کنندگانی از طرف شرکای پروژه IBM، آزمایشگاه نوآوری امارات (Emirates Innovatio Lab) و ترابری هوایی دبی (Flydubai Cargo) صورت پذیرفت.

این آزمایش “موفق” بر روی یک پلت فرم تدارکاتی (لجستیک) که مشترکاً توسط شرکای پروژه بسط و توسعه داده شده است، سازماندهی و اجرا شد. در این پروژه، بلاکچین برای تراکنش های زنجیره ای و دریافت سفارش خرید از مبدأ به مقصد نهایی مورد استفاده قرار گرفته است.

Neetan Chopra معاون ارشد بخش خدمات استراتژیک فناوری اطلاعات Emirates Group صراحتا اظهار داشت: درک و یا تشحیص ارزش کامل فناوری بلاکچین و توانایی آن، آسان نیست. او گفت:

“انجام و پیش برد چنین آزمایش ها، تلاش ها و تدابیری در حوزه کسب و کار که شرکت کنندگان را قادر به تجربه مزایای تکنولوژی های نوین و بسیار پیشرفته در یک محیط زندگی می کند، الزامی و ضروری می باشد.”

در پی انتشار White Paper (شرح پروژه) توسط شرکت فناوری اطلاعات حمل و نقل هواییِ SITA،  Dnata جزئیات استفاده از قراردادهای هوشمند در صنعت حمل و نقل هوایی را دنبال می کند. و این در حالی ست که، Air France نیز در حال آزمایش فناوری بلاکچین برای ارائه ردیابی زنجیره ای( chain tracking) می باشد.

 

نوشته مرتبط:

پلت فرم بلاکچین SophiaTX به جنرال الکتریک هم راه یافت

 

 

https://coiniran.com/?p=16506
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x