ایستگاه خبر

فناوری دفترکل توزیع شده (DLT)، سیستم مالی جهانی را بهبود می‌بخشد

در هفتم مارس سال جاری، سه کارشناس پول و رمزنگاری در مورد چالش‌ها و چشم‌انداز ارزهای دیجیتال صادره از سوی بانک مرکزی در مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) نمایشگاه بیت‌کوین ۲۰۲۰ گفتگو کردند.
سه کارشناس یاد شده تصدیق کردند که فناوری‌ دفترکل توزیع شده (DLT) می‌تواند سیستم پولی موجود جهانی را بهبود بخشد، با این وجود چالش‌های مهمی در رابطه با حریم خصوصی، قابلیت همکاری و قابلیت مقایسه بلاک‌چین‌ها وجود دارد.
سونجا داوودوویچ، اقتصاددان صندوق بین‌المللی پول (IMF)، به بانک‌های مرکزی هشدار داد که بدون در نظر گرفتن فناوری مرتبط با آن، برای اجرای سیستم‌های بلاک‌چین عجله نکنند. با وجود مجموعه‌ای از سیستم‌های توزیع‌شده در دسترس برای بانک‌های مرکزی، داوودوویچ ادعا می‌کند که هیچ یک از آنها حریم خصوصی و قابلیت همکاری مناسبی را به نمایش نگذاشته‌اند.

آیا DLT میتواند حجم میلیاردی معادلات را پشتیبانی کند؟

رابله علی، پژوهشگر حوزه رمزارزها در MIT و کارمند سابق بانک انگلستان، پیش‌بینی می‌کند ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در نهایت اشکال ترکیبی و مختلفی خواهند داشت.
باب بنچ مدیر تحقیقات فینتک در بانک مرکزی فدرال بوستون، می‌گوید رمزارزهایی مثل بیت‌کوین نمی‌توانند نیازهای بانک مرکزی را تامین کنند.
با وجود اینکه تأیید شده فناوری دفترکل توزیع شده (DLT) می‌تواند کارایی مثبت داشته باشد، از بانک‌های مرکزی خواسته شده تا خطرات اعتماد کامل به آن را در نظر بگیرند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=37420
دکمه بازگشت به بالا