ایستگاه خبر

یوان دیجیتال به شهر سوژو چین رسید

شهر سوژو شهر بعدی چین خواهد بود که قرار است یوان دیجیتال را آزمایش کند. مدیران این شهر آماده می‌شوند تا زیرساخت‌های ارز دیجیتال بانک مرکزی را در هفته‌های آینده راه‌اندازی کنند.

از ابتدای ماه دسامبر، قرار است تمام ساکنان شهر سوژو ارز دیجیتال بانک مرکزی را که اصطلاحاً «بسته‌های قرمز» (red packets) نامیده می‌شود دریافت کنند. ۵۰هزار پاکت ارز دیجیتال هم از طریق یک قرعه‌کشی محلی به ساکنین اهدا خواهد شد.

طبق گزارش رسانه‌های محلی، تست یوان دیجیتال در تاریخ ۱۲ دسامبر آغاز خواهد شد که مصادف است با برگزاری تعطیلات  Double 12 که در آن همه به سراغ خرید کردن می‌روند و یکی از شلوغ‌ترین روزهای خرده‌فروشی در سال است. این تست براساس آزمایش‌هایی که پیش‌تر در شهرهای دیگر انجام گرفته، بنا شده است. در تست‌های قبلی کارمندان دولت هزینه‌های سفرشان را با یوان دیجیتال پرداخت می‌کردند.

فرایند تست یوان دیجیتال در شهر سوژو الگویی مشابه آنچه در شهر شنژن در ماه اکتبر انجام شد و ۱.۵ میلیون دلار ارز دیجیتال را به گردش درآورد، دارد. به آن دسته از ساکنان که برندهٔ قرعه‌کشی ارز دیجیتال می‌شوند اجازه داده خواهد شد که ارزهایشان را در سه هزار فروشگاه در شهر که در این طرح آزمایشی ثبتنام کرده بودند، خرج کنند.

تست یوان دیجیتال در شهر سوژو از طریق پرداخت‌های آفلاین آزمایش خواهد شد و از مکانیزمی پیروی می‌کند که معاملات را از طریق NFC انجام خواهد داد. این نوع اتصال به ارتباطات آنلاین احتیاجی ندارد و می‌تواند فرصت‌های بیشتری را برای پرداخت به یوان دیجیتال فراهم کند تا این ارز به‌طور گسترده‌تری در سراسر چین عرضه شود.

Source

https://coiniran.com/?p=42272
دکمه بازگشت به بالا