ایستگاه خبر

بانک روسیه: روبل دیجیتال می‌تواند ابزاری در برابر تحریم‌ها باشد!

بانک روسیه (BoR) گفته است که ایفای نقش برای دور زدن تحریم‌های اقتصادی یکی از دلایل راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) با پشتوانه روبل است.

دفتر مطبوعاتی موسسه در گفتگو با روزنامه مستقر در مسکو ایزوستیا گفت که روبل دیجیتال می‌تواند به کاهش وابستگی اقتصاد روسیه به دلار آمریکا کمک کند. این به نوبه خود می‌تواند به کاهش خطر تحریم‌های خارجی نیز کمک کند، که در سال‌های اخیر توسط ایالات متحده و اتحادیه اروپا علیه روسیه اعمال شده است.

آخرین دور تحریم‌های اتحادیه اروپا هفته گذشته علیه چندین مقام عالی‌رتبه دولتی در روسیه به اتهام سوقصد به الکسی ناوالنی رهبر مخالفان روسی اعمال شد.

بانک روسیه مدعی شده که روبل دیجیتال همچنین می‌تواند پرداخت‌های الکترونیکی را ارزان‌تر کند، فشار بر زیرساخت‌های پرداخت موجود را کاهش دهد و پرداخت‌های مرزی را راحت‌تر کند. بانک جزئیاتی در مورد چگونگی دقیق کمک روبل دیجیتال به مقابله با تحریم‌ها ارائه نکرد.

تحریم‌های ایالات‌متحده همچنین می‌تواند شامل ممنوعیت کار با ارزهای دیجیتال باشد‌، همانطور که در مورد سه تبعه روسیه متهم به دخالت در انتخابات ایالات متحده در پاییز امسال چنین اتفاقی رخ داد.

بانک مرکزی گفت که اجازه استفاده از CBDC را خارج از کنترل قانونگذار و ناظر قانونی نخواهد داد، و همچنین این توکن باید با روبل واقعی پشتیبانی شود.

در تاریخ ۱۳ اکتبر، BoR گزارشی در مورد تاریخ احتمالی انتشار روبل دیجیتال در آینده تا ۳۱ دسامبر منتشر کرد. در این گزارش آمده است که یک کوین با ثبات تحت پشتیبانی روبل که توسط دولت تضمین و کنترل می‌شود، می‌تواند نوآوری مالی را تحریک کرده و حتی به جلوگیری از فساد کمک کند.

بانک روسیه طی سال‌های گذشته به طور مداوم موضعی علیه کریپتوکارنسی‌ها داشته و رئیس آن، الویرا نبیولینا، گفته است که رمزارزهایی مانند بیت کوین نباید در این کشور قانونی باشند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41571
دکمه بازگشت به بالا