ایستگاه خبر

اسکوئر به جایگاه سومین دارنده‌ی بزرگ بیت کوین رسید

پلتفرم پرداخت اسکوئر (Square) گزارش درآمد سه‌ماهه‌ی اول خود را منتشر کرده است. درآمد کلی این شرکت، رقم ۵.۰۶ میلیارد دلار را نشان می‌دهد. بر اساس گزارش درآمد بیت کوین این شرکت ۱۰۰۰ درصد رشد داشته است. جک دورسی، مدیر عامل شرکت اسکوئر و توئیتر، اعلام کرده که بیت کوین می‌تواند پول بومی اینترنت باشد و این شرکت بر سیاست‌های استفاده از بیت کوین بر پلتفرم خود متمرکز است.

در گزارش اخیر اسکوئر، این شرکت اعلام کرد که آن‌ها از پیش‌بینی تحلیلگران در فروش کلی سه ماهه خود فراتر رفته‌اند و این شرکت به جای ۳.۳۷ میلیارد دلار در فروش، ۵.۰۶ میلیارد دلار فروش داشته باشد. این شرکت در حال حاضر سومین دارنده بزرگ بیت کوین است.

درآمد خالص کل سه ماهه ۳۹ میلیون دلار بود که بیت کوین حدود ۵ درصد از کل پول نقد، معادل نقدی و اوراق بهادار قابل فروش آن را تشکیل می‌داد. مدیر عامل شرکت جک دورسی در مورد تمرکز شرکت بر بیت کوین اظهار داشت:

«ما بیت کوین را ارز بومی اینترنت می‌دانیم و می‌خواهیم تا آنجا که می‌توانیم پیشرفت کنیم. تمرکز ما این است که بیت کوین را به یک پول بومی تبدیل کنیم. تبدیل بیت کوین به واحد پولی اینترنت تنش‌ها را برای تجارت ما از بین می‌برد و معتقدیم فرصت‌های بیشتری را برای توانمندسازی اقتصادی در سراسر جهان ایجاد می‌کند.»

ماه گذشته اسکوئر به گروهی از شرکت‌های فعال در حوزه‌ی رمز ارزها پیوست تا یک گروه تجاری و شورای کریپتو برای نوآوری تشکیل دهد. هدف این شورا شکل دادن نحوه تنظیم صنعت است. دورسی در مورد نقش اسکوئر به‌عنوان بخشی از عملکرد صنعت بلاکچین اظهار نظر کرد.

وی گفت: »بسیاری از کارهای از جمله لابی‌‌گری‌های دولتی یا آزمایشات هوش مصنوعی در واقع اطمینان از این است که بتوانیم رؤیای یک واحد پول بومی را محقق کنیم، زیرا این امر برای تجارت در اینترنت بسیار اساسی است و به طور کلی برای تجارت ما بسیار اساسی است. بنابراین تمرکز ما  بر روی امکان‌پذیر کردن این موضوع است.»

 

پیشنهاد مطالعه:‌ کتاب کوچک بیت کوین (بخش ۱): قیمت بیت‌کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=45520
دکمه بازگشت به بالا