ایستگاه خبر

شبکه‌های کاربر‌محور متن‌باز، آینده‌ی نقدینگی رمز ارزها و دارایی‌های دیجیتال هستند

تیجیون (Tagion)، به عنوان یک پروتوکل پولی و بانک‌داری آزاد، پلت‌فرم «اثبات مفهوم» خود را راه‌اندازی کرده است که به افراد و شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا یک کیت توسعه‌دهنده و برنامه‌ی کیف پول جدید و همچنین هر آن‌چه را که برای آغاز فرآیند انتقال هر برچسبی لازم است، مورد آزمایش قرار دهند.

بنا به گزاش BlockchainNews، تیس سیمونسن، بنیان‌گذار و مدیر‌عامل این شرکت بیان کرده است:

“بسیار خوشحالیم که کار‌های خود را با جامعه در اشتراک می‌گذاریم. با انتشار این ابزار‌های جدید، قدم محکمی را در جهت تحقق چشم‌اندازمان برای ساختن یک رمزارز که قدرت مالی را به افراد بازگرداند، برداشته‌ایم.”

این برنامه بیش‌ از دو سال است که تحت توسعه بوده تا این تیم چندین چالش تکنیکی را حل کرده است. این نسخه‌ی جدید که بر مبنای اثبات مفهوم است، اهداف وسیع‌تر پروژه‌ی تیجیون را نیز برآورده می‌کند.

یک مکانیزم پیچیده

پایگاه داده‌ی DART (آرشیو توزیع‌شده‌ی تراکنش‌های تصادفی) هسته‌ی مرکزی این رمزارز است که در داخل آن جزییات صورت‌حساب الکترونیکی و کلید عمومی مرتبط با آن، ذخیره می‌شوند. صورتحساب ها قابل ذخیره و حذف هستند، زیرا تمام جزئیات معامله با دقت در تمام گره های توزیع شده، تکثیر می شود. موتور برنامه‌نویسی که هر تراکنش را انجام می‌دهد در حال حاضر کار می‌کند. هر تراکنش با استفاده از یک پروتوکل gossip برای انتقال به‌روز‌رسانی‌ها بین گره‌ها با موفقیت ارسال می‌شود و مکانیزم اجماع hashgraph نیز اطمینان می‌دهد که معاملات به درستیُ، سفارش و مرتب می‌شوند.

سیمونسن افزود:

“در حال حاضر ما یک رابط API برای انجام تراکنش‌های کاربران و یک پروتوکل پرداخت آزمایش‌شده برای پرداخت تکراری داریم. همچنین یک برنامه‌ی کیف پول داریم که کاربران می‌توانند با آن تیجیون را ذخیره یا خرج کنند یا حداقل این فرآیند را امتحان کنند. البته هنوز کار‌های زیادی برای انجام دادن وجود دارد. برای مثال پاک کردن یک تراکنش بسیار آرام  انجام می‌شود. تیم توسعه‌‌ی ما اکنون می‌تواند روی بهینه‌سازی این فناوری تمرکز داشته باشد. رویای ما برای یک اقتصاد با دموکراسی بیش‌تر بر اساس سیستم پولی تیجیون در حال تحقق است.”

به کیت توسعه‌دهنده‌ی تیجیون در این لینک دسترسی پیدا کنید.

https://coiniran.com/?p=37494
دکمه بازگشت به بالا