ایستگاه خبر

رئیس بانک مرکزی آمریکا:‌ ارزهای دیجیتال با فیات همزیستی خواهند کرد

طبق گزارش منتشرشده در بلومبرگ، جروم پاول، رئیس بانک مرکزی ایالات متحده، گفت ارزهای دیجیتال مورد حمایت دولت و ارزهای دیجیتال رسمی بانک مرکزی (CBDC) می‌توانند در سال‌های آینده در کنار پول‌های فیات به فعالیت خودشان ادامه دهند.

یک بحران

در میان افزایش تمایل اخیر نهادها به رمز ارزها و بیت کوین، پاول نظرات خود را در یک ویدیوی ازپیش‌ضبط‌شده در یک کنفرانس پرداخت در بازل سوئیس بیان کرد.

«CBDCها به عنوان استیبل کوین‌هایی با پشتیبانی فیات تئوریزه و مستقیماً توسط دولت کنترل و صادر می‌شوند. تمام معاملات از طریق بلاکچین قابل مشاهده است و این احتمالاً به عنوان یک روش تسویه حساب سریع‌تر در مقایسه با پول نقد عمل می‌کند. با این حال، ممکن است به اندازه بیت کوین یا سایر رمز ارزهای شناخته‌شده در دسترس نباشند.»

برای پاول رمز ارزها در کنار پول نقد در بازارهای مالی جهان نقش مهمی دارند. وی گفت: «گزارش اخیر بانک بین‌المللی Settlements و گروهی از هفت بانک مرکزی، شامل بانک فدرال، امکان فعالیت CBDCها را در کمک به بانک‌های مرکزی در دستیابی به اهداف سیاست‌های عمومی ارزیابی کرده است. CBDCها باید در کنار پول نقد و انواع دیگر پول در یک سیستم پرداخت انعطاف‌پذیر و نوآورانه همزیستی کنند.»

پاول متذکر شد که بحران کووید-۱۹ نیاز به یک سیستم ارزی قابل اعتماد و فرامرزی را بیشتر می‌کند. او گفت:

«همانطور که این کنفرانس به خوبی نشان می‌دهد، با وجود چالش‌های سال گذشته، ما توانسته‌ایم پیشرفت‌های مهمی داشته باشیم.»

در این کنفرانس اعضای برجسته‌ی بانک‌های بین المللی و دیگر تنظیم‌کنندگان مالی حضور داشتند.

همه‌گیری چگونه به ارزهای دیجیتال کمک کرد؟

ارزهای دیجیتال سال گذشته در میان بحران‌ها محبوبیت بیشتری در بین بانکداران و سرمایه‌گذاران جهانی داشتند. برخی از نگرانی‌های عمده مربوط به روش‌های مالی پول نقد و ارز و نبود بانکداری محلی و بین‌المللی در زمان‌هایی مقتضی بود.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در دسامبر سال گذشته گفت همه‌گیری مراحل تغییر سیستم‌های مالی سنتی را سیستم ارز دیجیتال تسریع کرده است.

سایر مؤسسات مانند بانک مرکزی ژاپن، بانک انگلستان و حتی مقامات کره جنوبی نیز برنامه‌های عرضه CBDC خود را برای آینده نزدیک مورد توجه قرار داده‌اند.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=44730
دکمه بازگشت به بالا