ایستگاه خبر

حراج ۳.۵ میلیون دلاری توکن‌های غیرقابل تعویض آثار هنرمند معروف، Beeple

برچسب قیمتی ۳.۵ میلیون دلاری، کلکسیون “Everydays” را به با ارزش‌ترین کلکسیون دیجیتال در تاریخ توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) تبدیل کرد.

مایک وینکلمن که با نام Beeple مشهور است، پیش از ورود به دنیای رمزارز و بلاکچین، با برندهای بزرگی چون نایکی، لویی‌ویتون و اپل همکاری داشته است.

به گزارش خبرگزاری CryptoBriefing، وینکلمن، کلکسیون سال ۲۰۲۰ خود به نام “Everydays” را از طریق بستر Nifty Gateway به حراج گذاشت. این دومین حراج توکن‌های غیرقابل تعویض توسط این هنرمند در سال جاریست.

البته این فروش غیرعادی نیست چرا که وینکلمن یکی از برجسته‌ترین افراد در عرصه هنر دیجیتال به حساب می‌آید.

این حراج در روز جمعه کلید خورد و شامل ۲۱ اثر تک‌ نسخه‌ای بود. ۳ عدد از این آثار به عنوان نسخه آزاد در یک حراج ۵ دقیقه‌ای به فروش رسید. همچنین در این رویداد یک کلکسیون شامل ۱۰۰ اثر هر یک به قیمت ۱ دلار فروخته شد. یکی از گران‌ترین این توکن‌ها مربوط به اثر “تام هنکس در حال کشتن ویروس کرونا” بود که به قیمت ۱۰۷ هزار دلار به فروش رسید. یک اثر دیگر به نام “ماریو ۲۰۲۰” با قیمت ۱۱۵ هزار دلار از با ارزش‌ترین آثار این هنرمند بود.

فروش نهایی برای کل آثار این کلکسیون انجام شد. یک خریدار به نام illestrater، در آخرین ثانیه‌های حراج، قیمت ۷۷۷ هزار و ۷۷۷ دلار و ۷۷ سنت را پیشنهاد داد و صاحب این کلکسیون شد.

بستر Nifty Gateway دیشب در حساب توییتر خود، خاتمه این حراج را اعلام کرد.

|| بیشتر بخوانیم: توکن غیر قابل تعویض (NFT) چیست؟

مایک وینکلمن (Beeple) و بلاکچین

این هنرمند مشهور سابقه همکاری با برندهایی چون لویی‌ویتون، اپل و نایکی و همچنین با سوپراستارهایی مثل جاستین بیبر و کیتی پری را در رزومه خود دارد. وینکلمن برای مدت طولانی ۱۳ سال بر روی پروژه کلکسیون Everydays مشغول به کار بوده است.

وی به تازگی شروع به فروش آثار خود از طریق توکن‌های غیرقابل تعویض کرده است. این توکن‌ها دارایی‌هایی منحصر به فرد هستند که دارای اثبات مالکیت بوده و بر بستر اتریوم و قرارداد هوشمند قرار می‌گیرند.

حالا این کلکسیون، با ارزش‌ترین دارایی در تمام تاریخ توکن‌های غیرقابل تعویض نام می‌گیرد. در سال ۲۰۱۸، یک اثر به نام “رز ابدی” با قیمت باورنکردنی ۱ میلیون دلار در یک حراج به فروش رسید. امسال نیز، تروور جونز، هنرمند اسکاتلندی، دو اثر مشهور خود را به نام‌های “گاو پیکاسو” و “پیدایش” را به ترتیب به قیمت حدودی ۵۵ هزار دلار و ۱۱۱ هزار دلار از طریق توکن‌های غیرقابل تعویض فروخت.

تمامی آثار این کلکسیون را می‌توانید اینجا تماشا کنید.

https://coiniran.com/?p=42615
دکمه بازگشت به بالا