ایستگاه خبر

طرح آزمایشی Diem ارز دیجیتال فیسبوک در سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی می‌شود

Diem ارز دیجیتال مورد حمایت فیسبوک قرار است اواخر امسال یک طرح آزمایشی راه‌اندازی کند که نقطه‌ی عطفی در توسعه‌ی این ارز دیجیتال خواهد بود.

انتظار می‌رود این توکن که پیش از این با عنوان Libra شناخته می‌شد به‌عنوان بخشی از یک پروژه‌ی آزمایشی کوچک در ماه آینده راه‌اندازی شود و در این مدت فقط به ارزش دلار آمریکا متصل شود.

طبق گزارشات منابع نزدیک به پروژه، پیش‌بینی می‌شود در ابتدا معاملات به حالت فرد-به-فرد محدود و این طرح آزمایشی فقط در مقیاس کوچک اجرا شود.

راه‌اندازی Diem چندین سال است که آغاز شده، از زمانی که فیسبوک برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد قصد دارد به عرصه‌ی ارزهای دیجیتال وارد شود. در آن زمان، فیسبوک کنسرسیومی از شرکت‌های فناوری و پرداخت شامل شرکت‌های شناخته‌شده‌ای مانند ویزا، مسترکارت، استریپ و پی پال تشکیل داد که به انجام این پروژه علاقه‌مند بودند.

با این حال، تلاش‌های اولیه توجه نهادهای نظارتی در سراسر جهان را به خود جلب کرد، بسیاری از آنها از تأثیرات احتمالی ارز دیجیتال فیسبوک بر ثبات مالی جهانی ابراز نگرانی کردند.

این واکنش باعث کاهش مقیاس برنامه‌ها و همچنین تغییر نام تجاری از Libra به Diem شد، و در حال حاضر پروژه بسیار بلندپروازانه‌تر از آنچه پیشتر بود به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

علیرغم چالش‌های قانونی، دست‌اندرکاران Diem بارها گفته‌اند که این پروژه در مسیر درست است و با سرعت بالایی به سمت عرضه نهایی پیش می‌رود.

کریستین کاتالینی، اقتصاددان ارشد Diem، گفت که رویکرد مرحله‌ای برای راه‌اندازی این پروژه، بخشی از توافقات ما با نهادهای نظارتی است.

«یک گام بزرگ در توافقات ما با نهادهای نظارتی رویه‌ای مرحله‌ای برای شروع است. هنگامی که مجوزها را دریافت کردیم، طرح‌‌های آزمایشی محدود با تعداد کمی از کاربران را شروع خواهیم کرد.»

 

پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال چیست به زبان ساده

Source

https://coiniran.com/?p=45260
دکمه بازگشت به بالا