ایستگاه خبر

پرداخت با ارز دیجیتال چین در DiDi

شرکت چینی رزرو اینترنتی تاکسی DiDi که معادل شرکت اوبر Uber در غرب است، متعهد شده است که نسخه آزمایشی  پرداخت با ارز دیجیتال بانک مرکزی چین CBDC را برای پلتفرم خود فراهم کند.

به گزارش خبرگزاری کوین‌دسک، سخنگوی شرکت چینی  DiDi در پاسخ به پرسش خبرنگار این خبرگزاری اعلام کرده است که این شرکت در همکاری با بانک مردمی جمهوری چین، برای کاربردپذیری هرچه بیشتر ارز دیجیتال بانک مرکزی چین امکان پرداخت با این ارز دیجیتال را در پلتفرم خود محیا می‌کند. این برنامه DCEP نام گرفته است.

“همکاری تجاری  یکی از استراتژی‌های شرکت DiDi برای افزایش اتصال آنلاین و آفلاین به واحدهای اقتصادی است. هدف دولت حمایت از بخش‌های مختلف اقتصادی به منظور حمایت از ایده‌های نوآورانه مالی است.”

شرکت DiDi اکنون بزرگترین شرکت تاکسی اینترنتی در چین است. این شرکت از ادغام با شرکت Uber در چین و با سرمایه‌گذاری SoftBank، اپل و علی بابا در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد.

اگرچه جزئیات بیشتری از این طرح منتشر نشده است اما کارشناسان این طرح را اولین کاربرد واقعی برای ارز دیجیتال چین می دانند. برنامه موبایل DiDi بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر دارد. خدمات حمل نقل ماشین، باری و پیک موتوری از جمله خدمات این شرکت بزرگ چینی است.

https://coiniran.com/?p=39967
دکمه بازگشت به بالا