ایستگاه خبر

قیمت بیت کوین در Binance برای لحظاتی به ۸۲هزار دلار رسید

درحالی‌که برخی از ناظران بازار مشتاقانه منتظر شکست قیمت بیت کوین هستند (که اخیراً به بالاترین قیمت خود یعنی ۲۰هزار دلار رسیده است)، چند معامه‌گر در Binance -بزرگترین صرافی مبادلهٔ رمزارز از لحاظ حجم معاملات- امروز مشاهده کردند که قیمت بیت کوین ناگهان سر به فلک کشید؛ گرچه فقط برای لحظات کوتاهی بود.

بیت کوین ۲۰ هزار دلار را پشت سر گذاشت و به رقم هنگفت ۸۲ هزار دلار رسید. سپس چنان به سرعت سقوط کرد که گویی از اول هیچ اتفاقی نیفتاده بوده است.

افزایش قیمت بیت کوین در Binance

طبق نمودار BTC/TUSD در Binance، سروکلهٔ فتیلهٔ این شمع در ساعت ۱ بامداد ، ۱۷ نوامبر پیدا شد. جرقهٔ این فتیله با قیمت ۱۶۶۲۶دلار زده شد و دقیقا در رقم ۸۲هزار دلار، شعله‌ور گردید. سپس این سفر ۶۰ دقیقه‌ای خود را با قیمت ۱۶۶۳۵ به اتمام رساند.

هیچ یک از جفت‌های بیت کوین یا ارزهای پایدار (USDC, BUSD, DAI, PAX,  و USDT) تحت تاثیر قرار نگرفتند. حجم معاملات نیز در طی این افزایش ناگهانی قیمت هیچ حرکت خلاف قاعده‌ای نداشت. در واقع هیچ چیز غیرعادی‌ای وجود نداشت. باتوجه به افزایش نیافتن حجم معاملات در آن دورهٔ زمانی، به نظر می‌رسید خطایی رخ داده بوده است.

احتمال دارد این صرفا یک خطای انسانی بوده باشد که توسط یک معامله‌گر رخ داده است. احتمالا او یک سری از سفارشات بازار را قبل از رسیدن به قیمت ۸۲هزار دلار فعال کرده است. با نظر داشتن این مسئله به نظر می‌رسد یک باگ در سیستم وجود داشته است. معامله‌گران Binance هنوز هیچ توجیهی برای آن پیدا نکرده‌اند.

Source

https://coiniran.com/?p=42119
دکمه بازگشت به بالا