ایستگاه خبر

آیا سلسیوس 120 میلیون دلار به Maker بازپرداخت کرد؟

به نظر می‌رسد سلسیوس 120 میلیون دلار از بدهی خود به میکر (Maker)، پروتکل DeFi پشت استیبل کوین DAI را بازپرداخت کرده است، هر چند بازپرداخت کامل این بدهی تأیید نشده است.

 بازپرداخت بدهی به Maker Vault

سلسیوس احتمالاً بخشی از بدهی‌های معوقه خود را در این آخر هفته جبران کرده است.

سلسیوس ابتدا برداشت‌ها، تراکنش‌ها و سواپ‌ها را در 13 ژوئن تعطیل کرد. اکنون، به نظر می‌رسد این شرکت در حال بازپرداخت بدهی خود در تلاش برای به دست آوردن مجدد نقدینگی است.

داده‌ها نشان می‌دهد که وثیقه‌های چند جانبه Dai Vault #25977 سه بازپرداخت قابل توجه بین 3 و 4 ژوئیه 2022 داشته است.

این انتقالات شامل 64 میلیون DAI، 50 میلیون DAI و 6.2 میلیون DAI بود. از آنجایی که DAI به ارزش دلار وابسته است، ارزش کل این معاملات حدود 120 میلیون دلار است.

این صندوق همچنین شاهد بازپرداخت 22.6 میلیون دلار در 1 ژوئیه و همچنین 53.7 میلیون دلار بازپرداخت بین 14 ژوئن و 16 ژوئن بود.

آیا سلسیوس بدهی را بازپرداخت کرده است؟

بازپرداخت بدهی‌های بزرگ مانند این می‌تواند به سلسیوس کمک کند تا توان پرداخت بدهی خود را دوباره به دست آورد و آن را در موقعیتی قرار دهد که برداشت‌ها را دوباره فعال کند.

این بدهی‌های Maker احتمالاً تنها بخشی از تعهدات سلسیوس را تشکیل می‌دهند، زیرا این شرکت در قراردادهای رمرز ارزی مختلفی سرمایه‌گذاری می‌کند تا برای کاربرانش درآمد ایجاد کند.

با این حال، این بازپرداخت‌ها میزان لیکوئیدیتی خزانه #25977 را کم کرده و احتمال لیکوئیدیتی اجباری را کاهش داده است.

Vault #25977 از رپد بیت کوین (WBTC) به‌عنوان وثیقه استفاده می‌کند، و به همین دلیل، اگر بیت کوین به یک قیمت معین سقوط کند، لیکوئید خواهد شد.

اکنون، پس از پرداخت‌های ماه گذشته، لیکوئیدیتی خزانه 4966 دلار است که فضای بسیار بیشتری برای تغییر قیمت‌ها باقی می‌گذارد.

البته، خود سلسیوس تأیید نکرده است که صاحب خزانه مورد نظر است و همچنین تأیید نکرده است که این بدهی‌ها را بازپرداخت کرده است.

با این حال، گمان می‌رود که MCD vault #25977 متعلق به سلسیوس باشد، زیرا متعلق به آدرس اتریوم است که با 0x87a6 شروع می‌شود. این آدرس یکی از بسیاری از آدرس‌های اتریوم است که لری سرماک از The Block در ماه ژوئن شناسایی کرد که متعلق به سلسیوس است.

 

پیشنهاد مطالعه: نحوه‌ی عملکرد سیستم­‌های وام‌­دهی بر بستر بلاکچین

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا