ایستگاه خبر

پشتیبانی OpenOcean از بلاک‌چین سولانا

پروتکل تجمیع‌کننده‌ی امورمالی متمرکز و غیرمتمرکز OpenOcean سولانا را به فهرست بلاک‌چین‌های پشتیبانی کننده‌ی خود افزود. این تجمیع‌کننده‌ی محبوب در بیانیه‌ای از پشتیبانی خود از صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) سولانا برای بهبود تجربه‌ی کاربری مشتریان امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) خبر داد.

OpenOcean علاوه بر سولانا از چندین صرافی غیرمتمرکز دیگر در بلاک‌چین‌هایی مانند اتریوم، زنجیره‌ی هوشمند بایننس، آنتولوژی (Ontology) و ترون پشتیبانی نموده و با صرافی بایننس هم ادغام گشته است.

با استفاده از واسط برنامه‌نویسی کاربردی، OpenOcean قادر است به نقدینگی بلاک‌چین‌های متعدد دسترسی داشته و اجرای مسیرهای پیچیده‌ی تجاری را با الگوریتم‌های ویژه‌ای تسهیل سازد. تجمیع‌کننده‌های صرافی‌های غیرمتممرکز اتریوم مانند ۱inch و Matcha به کمک این قابلیت فعالیت می‌کنند.

رقیب OpenOcean در شبکه‌ی سولانا تجمیع‌کننده‌ی Frontier Finance خواهد بود. معامله‌گران به کمک تجمیع‌کننده‌ها شمایلی کلی از بازار بدست آورده و بهترین قیمت را برای معاملات خود انتخاب می‌نمایند.

پشتیبانی OpenOcean از بلاک‌چین سولانا

اتریوم پر ازدحام‌ ترین بلاک‌چین لایه نخست (Layer 1) را دارا می‌باشد. در نتیجه استفاده از یک تجمیع‌کننده‌‌ی بومی برای شبکه‌ی اتریوم هزینه‌ی گس فراوانی به‌همراه خواهد داشت. در چنین شرایطی استفاده از یک تجمیع‌کننده‌ی غیرمتمرکز همچون OpenOcean بسیار مفید خواهد بود، زیرا به معامله‌گران امکان دسترسی به نقدینگی موجود در چندین شبکه را از طریق یک رابطه‌ی کاربری واحد خواهد داد.

فضای رقابتی سولانا

در بیانیه‌ رسمی منتشر شده به امکان معامله‌ی توکن‌های SOL ,RAY ,SRM ,OXY و FIDA در پلتفرم سولانا اشاره شده است. درحال حاضر چندین صرافی غیرمتمرکز محبوب از قبیل Serum ،Doce Finance ،StableSwap و Orca در شبکه‌ی سولانا مشغول به کار هستند. OpenOcean یکی از دلایل تصمیم خود را درخواست‌های فراوان جامعه‌ی کاربری خویش عنوان نموده است.

سولانا در سال ۲۰۱۷ آغاز به‌کار کرد و درحال حاضر یکی از معدود پلتفرم‌های قراردادهای هوشمندی است که با استقبال عمومی مواجه گشته است. بلاک‌چین سریع و کارآمد سولانا کارمزد اندکی داشته و قادر به پردازش بیش از ۵۰ هزار تراکنش در هر ثانیه است. این رقم آن را در میان سریع‌ترین بلاک‌چین‌های محاسباتی لایه‌ نخست قرار داده است. عملکرد بهینه‌ی و ویژگی‌های شبکه‌ی سولانا، آن را به یکی از مراکز محبوب امورمالی غیرمتمرکز اتریوم تبدیل کرده است.

پیشنهاد مطالعه: لگو پول چیست؟ (Money Legos) ساخت محصولات و خدمات مبتنی بر دیفای

Source

https://coiniran.com/?p=45832
دکمه بازگشت به بالا