آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

توسعه دهندگان شبکه آزمایشی Holesky را مجدداً راه‌اندازی کردند

توسعه‌دهندگان اتریوم شبکه آزمایشی Holesky را که در 15 سپتامبر به دلیل پیکربندی نادرست شبکه در عرضه اولیه خود با شکست مواجه شده بود، دوباره راه اندازی کردند.

داده‌های به‌دست‌آمده از داشبورد Holesky از تولید بلوک پایدار شامل فعالیت مشتری از سوی نهادهایی مانند گوگل کلود (Google Cloud)، لایت هاوس (Lighthouse) و تکو (Teku) خبر می‌دهد.

شبکه Holesky، بزرگ‌ترین شبکه آزمایشی که از زمان زمان مرج (Merge) روی اتریوم راه‌اندازی شده، در تاریخ 28 سپتامبر (6 مهر) با موفقیت منتشر شد.

در زمان انتشار، شبکه آزمایشی به‌خوبی کار می‌کرد و به دلیل مشکلاتی که توسعه‌دهندگان پس از اولین تلاش گزارش کرده بودند، متوقف نشد.

علاوه‌براین، یک برنامه لایو یوتیوب که توسط توسعه‌دهنده‌ای به نام EthStaker سازماندهی شده بود نشان داد که سازندگان اتریوم از راه‌اندازی Holesky راضی هستند و یکی از توسعه‌دهندگان نیز اظهار داشت که نیازی به ساخت نسخه سوم نیست.

شبکه Holesky یکی از اجزای کلیدی اکوسیستم‌های آزمایشی اتریوم است که سازندگان آن آپدیت‌‌ها و به‌روزرسانی‌های مهم مانند پروتو‌دنک‌شاردینگ(proto-danksharding) برای کاهش هزینه‌های تراکنش و اجرای آزمایشی برنامه‌های غیرمتمرکز (dapps) را بر روی آن شبیه‌سازی می‌کنند.

جدا از پرداختن به عرضه محدود اتریوم (ETH) در Goerli، توسعه‌دهندگان Holesky را به گونه‌ای ساختند که تعداد ولیدیتورها (validators) بر روی شبکه اصلی Ethereum دو برابر شود.

بیش از سه ماه پس از مرج که در سپتامبر 2022 اتفاق افتاد، اتریوم در ژانویه 2023، از 500000 ولیدیتور عبور کرد، در حالی که هولسکی در حال حاضر 1.4 میلیون ولیدیتور فعال در شبکه دارد.

همچنین، عرضه آزمایشی اتریوم Holesky روی 1.6 میلیارد تنظیم شده است تا توان کافی برای فعالیت توسعه‌دهندگان بر روی تست‌نت فراهم شود.د.

با توجه به اینکه که مرج یکی از شش نقطه عطف ذکرشده در نقشه راه اتریوم است، از دیگر ارتقاءها و  آپدیت‌های مهم می‌توان به The Surge، The Witcher، The Verge، The Purge و در نهایت The Slash اشاره کرد.

توسعه‌دهندگان همچنین امیدوارند با آپدیت‌هایی مانند Dencun به نگرانی‌های جامعه کریپتو مانند استیکینگ کنترل‌نشده پاسخ دهند.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با اتریوم و تبدیل شدن به یک توسعه دهنده اتریوم

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا