ایستگاه خبر

بیت‌کوین سومین ارز بزرگ جهان شد

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی دویچه بانک آلمان، بیت‌کوین سومین ارز رایج جهان از نظر ارزش کل در گردش است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت. دویچه در ادامه‌ی اظهاراتش افزود بانک‌های مرکزی جهانی می‌دانند که رمز ارزها همیشه وجود خواهند داشت و بنابراین انتظار می‌رود که امسال به وضع قوانین لازم نظارتی روی آورند.

بیت‌کوین مهم تر از آن است که نادیده گرفته شود

بخش تحقیقاتی بانک دویچه در هفته‌ی گذشته گزارشی با عنوان «آیا باورهای عامیانه درمورد بیت‌کوین به حقیقت خواهد پیوست؟» منتشر نمود. نویسنده‌ی مسئول این مقاله دکتر ماریون لابور (Marion Laboure) در این زمینه نوشته است:

«نمی‌توان به سادگی از ارزش بازار ۱ تریلیون دلاری بیت‌کوین چشم‌پوشی نمود. روند صعودی بیت‌کوین تا زمانی که سرمایه‌گذاران سازمانی از آن استقبال کنند ادامه خواهد داشت.»

این مقاله از بیت‌کوین به‌عنوان یک «کالا، ارز و سهام یا ارزش خالص» یاد کرده و با اشاره به این امر که علی رغم تراکنش‌ها و مبادلات محدود این رمز ارز، ارزش بازار آن در جایگاه ارز و سهام در بین ۱۰ ارز برتر است. این گزارش با مقایسه‌ی بیت‌کوین با ارزهای فیات نوشت است:

«بیت‌کوین پس از دلار آمریکا و یورو سومین ارز برتر جهان از نظر ارزش کل در گردش است.»

بیت‌کوین سومین ارز بزرگ جهان شد

در ادامه‌ی این گزارش آمده است: «این جایگاه عموما به‌خاطر افزایش قیمت اخیر بیت‌کوین بوده است. در اوایل سال ۲۰۱۹، ارزش کل در گردش بیت‌کوین تنها با ۴ درصد دلار آمریکا برابری می‌نمود، با این وجود در فوریه ۲۰۲۱  ارزش آن فراتر از ۴۰٪ دلار آمریکا رسید.» بر اساس این گزارش چهارمین و پنجمین ارز برتر از لحاظ گردش بازار به ترتیب ین ژاپن و روپیه هند است.

دویچه می‌گوید بانک‌های مرکزی سراسر جهان درحال تسریع فرایند تحقیق، توسعه و عرضه‌ی آزمایشی ارزهای دیجیتال بومی (CBDC) خود هستند.

پیشنهاد مطالعه: ۷۰ درصد از بانک های مرکزی سراسر جهان روی CBDC تحقیق می کنند

پیش بینی ماریون لابور از بیت‌کوین در بازه‌ی زمانی کوتاه‌مدت وجود نوسانات احتمالی قیمتی است. تحلیلگر بانک دویچه درباره‌ی آینده‌ی میان‌مدت و بلند‌مدت بیت‌کوین معتقد است «به‌خاطر اثرات قدرتمند شبکه‌ای امکان استفاده از رمز ارزها به‌عنوان یک راهکار پرداختی متداول در آینده‌ی نزدیک وجود ندارد. بیت‌کوین برای حفظ ارزش بازار خود در بازه‌ی زمانی بلندمدت لازم است تا توانایی‌های بالقوه‌ی خود را به نتایج کاربردی تبدیل نماید.»

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=44774
دکمه بازگشت به بالا