ایستگاه خبر

افزایش بی‌سابقه دستمزد متخصصان رمز ارزها در هند

رسانه های محلی به نقل از داده‌های مطالعات اخیر انجام شده در بازار کار هند گزارش داده‌اند که کمبود نیروهای متخصص در این حوزه باعث افزایش بی‌سابقه حقوق آن‌ها در شرکت‌های هندی شده است که در صنعت بلاکچین داخلی و جهانی فعالیت می‌کنند. تقاضا برای متخصصان این حوزه در هند از سال گذشته به سرعت در حال افزایش است.

تخصص در حوزه رمز ارزها می‌تواند تا ۱۰۰،۰۰۰ دلار حقوق سالانه به همراه داشته باشد

شرکت‌های فناوری اطلاعات هندی که به مشتریان جهانی، استارتاپ‌های fintech و شرکت‌های مشاوره‌ای خدمات ارائه می‌دهند، در حال رقابت برای جذب متخصصانی با تجربه در زمینه فناوری‌های کریپتو هستند که نتیجه آن را اکونومیک تایمز جنگ دستمزد توصیف کرده است. گزارش تحلیلی این تجارت نشان می‌دهد که تقاضا برای این نوع استعدادها در ماه های گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.
یک روزنامه هندی روز چهارشنبه نوشت تعداد مشاغل باز در این ماه بیش از ۱۲۰۰۰ نفر است که نشان دهنده افزایش ۵۰ درصدی نسبت به سال گذشته است. اعداد ذکر شده از آخرین گزارش شرکت خدمات کارکنان Xpheno به دست آمده است.
عمر نسبتاً کوتاه فناوری بلاکچین و رمز ارز، تنها با یک دهه قدمت، مسلماً دلیل اصلی فاصله بین تعداد محدود متخصصان در فضا و موقعیت های خالی موجود است. کمبود استعداد فشار رو به افزایشی بر دستمزد در این بخش اعمال کرده است.
این گزارش خاطرنشان می‌کند: حقوق می تواند سالانه به ۸۰ هزار روپیه هند برسد، معادل با بیش از ۱۰۶،۰۰۰ دلار در زمان نگارش خبر، برای متخصصان با هشت تا ده سال سابقه.

کمال کارانت، بنیانگذار Xpheno، در مورد این یافته‌‌ها می‌گوید:

با وجود عمر ۱۲ ساله دنیای رمز ارزها، دید اصلی این است و توجه به استعدادها کمتر از یک دهه قدمت دارد.

گزارش دیگری که توسط انجمن صنعت فناوری هند Nasscom و صرافی ارزهای دیجیتال Wazirx تهیه شده است، نشان می‌دهد که در صنعت رمز ارز این کشور حدود ۵۰،۰۰۰ متخصص مشغول به کار هستند. سانگیتا گوپتا، نایب رئیس ارشد در Nasscom ، به اکونومیک تایمز گفت که اگر این بخش نرخ رشد فعلی خود را حفظ کند، انتظار می‌رود در ماه‌های آینده ۳۰ درصد شغل بیشتر ایجاد شود.

شرکت‌های صنعت اغلب به دنبال استخدام افرادی آشنا با بلاک چین، تجزیه و تحلیل داده‌ها، مهندسی امنیت، Ripplex، متخصصین تجزیه و تحلیل داده‌ها و مهارت‌های برنامه‌نویسی هستند. به گفتهXpheno ، ۳۰ تا ۶۰ درصد کمبود استعداد در این مجموعه تخصص‌ها وجود دارد.

با این حال، برای برخی از مهارت‌های تخصصی در زمینه کریپتو، امنیت سایبری، علم داده و سایر زمینه‌ها این شکاف در حال حاضر به ۵۰ تا ۷۰ درصد رسیده است. کمال کارانت پیش‌بینی کرد که رقابت برای استعدادها و جنگ مداوم دستمزد تا دو سال آینده ادامه خواهد داشت.

 

پیشنهاد مطالعه: کشورهای مختلف برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های حوزه رمز ارز چه قوانینی دارند؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=47906
دکمه بازگشت به بالا