ایستگاه خبر

توکن غیرقابل تعویض Degenerate Ape بیش از 1 میلیون دلار در سولانا به‌فروش رسید!

یک NFT از مجموعه‌ی Degenerate Ape Academy به‌تازگی در بلاک‌چین سولانا به مبلغ 5980 SOL، معادل 1.11 میلیون دلار، به‌فروش رسید. این بزرگترین رکورد فروش توکن‌های غیرقابل تعویض در بلاک‌چین رقیب اتریوم بوده است.

شرکت بلاک‌چینی اروپایی Moonrock Capital که ظاهرا از پرداخت مبلغ بالای 1 میلیون دلاری برای یک میمون زامبی‌نما احساس رضایت نکرده، چندین ساعت بعد اعلام کرد که اقدام به خرید یک نسخه از CryptoPunkها به مبلغ 1388 SOL (257,446.24 دلار) در بلاک‌چین سولانا نموده است.

توکن غیرقابل تعویض Degenerate Ape بیش از 1 میلیون دلار در سولانا به‌فروش رسید!

محبوبیت فراوان NFTها بر بستر بلاک‌چین اتریوم مشکلاتی از قبیل ترافیک شبکه و کارمزدهای بالای تراکنش‌ها را برای آن موجب شده است. درنتیجه بلاک‌چین های رقیب ازجمله سولانا که تراکنش‌هایی سریع‌ و ارزان‌تری را به‌همراه دارند پا به‌عرصه گذاشته و مورد استقبال عمومی قرار گرفتند.

فناوری برتر بلاک‌چین سولانا بر قیمت توکن بومی آن یعنی SOL نیز بی‌اثر نبوده و حجم بازار آن را از ریپل فراتر برده است. همان‌طور که در خبر دیروز خواندیم سولانا هم‌اکنون با 54 میلیارد حجم بازار ششمین رمز ارز برتر است و از رقبای خود ریپل و دوج‌کوین سبقت گرفته است.

ارزش هر واحد SOL در ماه پیش 40 دلار بود، اما پس از ثبت اوج قیمت تاریخی جدیدی در هفته‌ی گذشته موفق شد به بیش از 200 دلار جهش یابد.

پیشنهاد مطالعه: توکن غیر قابل تعویض (NFT) چیست؟

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا