ایستگاه خبر

وجوه مسروقه به دیفراست فایننس بازمی‌گردد!

دیفراست فایننس (Defrost Finance) پلتفرم معاملات اهرمی غیرمتمرکز در اولانچ (AVAX)، در 23 دسامبر مورد حمله وام فلش قرار گرفت. آ‌ن‌‌ها ابتدا تقریباً 12 میلیون دلار دریافت کردند، اما این پلتفرم ادعا می‌کند که وجوه را دریافت کرده و در حال برنامه‌ریزی برای بازپرداخت آن‌ها به سرمایه‌گذاران است.

علاوه بر این، تیم Defrost Finance ادعا کرد که پروتکل نسخه یک آن با کلید مالک دزدیده شده مورد حمله قرار گرفته است در حالی که برخی به راگ پول (rug pull) مشکوک بودند. بر اساس توییت اخیر این پلتفرم معاملاتی، هکر خیلی زود «همه وجوهی را که از هک نسخه یک گرفته بود» پس داد.

دیفراست فایننس اضافه کرد تمام دارایی‌های برگشتی از اتر (ETH) به استیبل کوین، «ترجیحاً DAI» تبدیل خواهند شد. طبق این توییت، رمزارز دریافتی از بلاکچین اتریوم به اولانچ منتقل می‌شود در حالی که تیم شروع به اسکن داده‌ها در زنجیره می‌کند تا متوجه شود چه کسی قبل از هک مالک چه چیزی بوده است.

در توییت دیگری، دیفراست فایننس به ایجاد یک قرارداد هوشمند برای ارسال وجوه به صاحبان قانونی خود به صورت غیرمتمرکز و بدون سانسور در استیبل کوین‌ها اشاره می‌کند.

با توجه به آدرس اتریوم که توسط پلتفرم معاملاتی به اشتراک گذاشته شده است، این حساب دارای 2443.89 ETH—به ارزش حدود 2.978 میلیون دلار در زمان نگارش این خبر—و 9.911 میلیون دلار استیبل کوین DAI است.

به طور مشابه، هکرها 93.1 درصد از 8.4 میلیون دلار وجه دزدیده‌شده در حمله به Moola Market در ماه اکتبر بازگردانده‌اند. در واقع زمانی وجوه بازگردانده شد که این پلتفرم وام‌دهی برای بازگشت دارایی‌ها جایزه‌ای بزرگ تعیین کرد.

گزارش اخیر نشان می‌دهد از زمان ایجاد شرکت امنیتی بلاکچین ImmuneFi، هکرهای اخلاقی نزدیک به 66 میلیون دلار پاداش کریپتو دریافت کرده‌اند.

 

پیشنهاد مطالعه: آیا بیت کوین می‌تواند هک شود؟

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا