ایستگاه خبر

جریان‌های تورم منفی سال ۲۰۲۲ قیمت بیت‌کوین را به ۱۰۰ هزار دلار خواهند رساند

Mike McGlone، استراتژیست ارشد بلومبرگ، از بازار پررونقی برای طلا و بیت‌کوین در سال ۲۰۲۲ خبر می‌دهد. به‌عقیده‌ی وی جریان‌های تورم (inflation) در سال آینده با تورم منفی (deflation) جایگزین شده و این روند صعودی قیمت طلا و بیت‌کوین را به‌ترتیب به ۲۰۰۰ و ۱۰۰ هزار دلار نزدیک خواهد کرد.

روند صعودی بیت‌کوین در سال ۲۰۲۲ تحت تاثیر چه عواملی است

با شروع همه‌گیری کرونا و نگرانی‌های مربوط به آن، نظام مالی جهانی دوران سختی را سپری کرده است. اقدامات پیشگیرانه و قرنطینه موجب تعطیلی موقت بسیاری از شرکت‌ها شده و کارگران فراوانی با بیکاری مواجه شدند. اختلالات فوق به کاهش شدید تولیدات دامن زد و زیربنای مشکلات پولی آینده را فراهم ساخت.

بانک‌های مرکزی بسیاری اقدام به چاپ مقادیر عظیمی از ارزهای فیات نمودند تا معضلات موجود را تاحدی کاهش دهند. این امر سطح تورم را به‌حدی افزایش داد که در چند دهه‌ی گذشته بی‌سابقه بوده است. شاخص تورم در آمریکا به ۶% رسید که بالاترین نرخ خود طی ۴۰ سال گذشته بوده است.

همزمان با کاهش قدرت خرید ارزهای ملی مانند دلار آمریکا، بیت‌کوین در سناریوی متضادی قرار دارد. بیت‌کوین که درحال حاضر یک دارایی تورمی است تعداد کل سکه‌های درگردش آن ۲۱ میلیون واحد است، ثابت‌ بودن این رقم به این رمز ارز به کمیابی آن در آینده منتهی می‌گردد. کمیابی یک دارایی شاخص مثبتی برای استفاده از آن به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری امن در دوران تلاطم اقتصادی است.

علی‌رغم شرایط موجود، استراتژیست بلومبرگ از پیروزی جریان‌های تورم منفی و توقف گسترش تورم در سال آینده خبر می‌دهد. درنتیجه بیت‌کوین به نقطه‌عطف جدیدی در رفتار قیمتی خود دست‌یافته و به سطح ۱۰۰ هزار دلاری خواهد رسید. این بازار غیر تورمی همچنین به بهبود قیمت طلا و نفت منجر شده و قیمت آنها را به‌ترتیب به ۲۰۰۰ و ۵۰ دلار نزدیک خواهد کرد.

در خبرهای گذشته خواندیم که تحلیل‌گران بلومبرگ اظهار داشتند که سرمایه‌گذاران به‌کمک بیت‌کوین از دارایی خود دربرابر افزایش تورم محافظت می‌کنند. این شرکت بیت‌کوین را بهترین پوشش ریسک دربرابر تورم نامیده است.

پیشنهاد مطالعه: معرفی صرافی DYDX – ارز dydx چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=48712
دکمه بازگشت به بالا