ایستگاه خبر

اصلاحات DEFI می‌تواند باعث افت قیمت بیت کوین شود

در حالی که بیت کوین طی روزهای اخیر نسبتاً راکد بوده است، سکه‌های شناخته‌شده در امور مالی غیرمتمرکز (DEFI) اصلاحات شدیدی داشته‌اند. تحلیلگران فکر می‌کنند که این موضوع می‌تواند منجر به افت قیمت بیت کوین شود.

محتمل است که بیت کوین تضعیف شود
در حالی که بیت کوین طی روزهای اخیر نسبتاً راکد بوده است، سکه های برتر در امور مالی غیرمتمرکز اصلاحات شدیدی داشته‌اند.
Yearn.finance (YFI)، که به عنوان برجسته‌ترین پروژه فضای DeFi شناخته می‌شود ، بیش از ۳۵٪ از بالاترین میزان ثبت شده در چند هفته پیش کاهش داشته است. در حال حاضر سکه ۲۷۰۰۰ دلار معامله می‌شود، بسیار کمتر از بالاترین قیمت خود یعنی ۴۴۰۰۰ دلار. این در حالی است که سایر سکه های DeFi نیز در حال کاهش قیمت‌اند.
در چند روز گذشته سکه‌هایی مانند Aave’s LEND ،Synthetix’s Synthetix Network Token و بسیاری دیگر به دلیل افزایش فشار، کاهش یافته‌اند.

|| بیشتر بخوانید: مقدمه‌ای بر صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi) ||

تحلیلگران فکر می کنند ضعف در DeFi حاکی خبرهای خوبی برای بیت کوین و سایر رمزارزها نیست و ممکن است افت قیمت بیت کوین در پی داشته باشد. یکی از معامله‌گران در مورد توانایی DeFi برای متوقف کردن حرکت رو به جلوی بیت کوین اظهار نظر کرد:
«در نظر داشته باشید که عملکرد بد DEFI برای BTC مناسب نیست زیرا این حوزه‌ای است که در ماه‌های گذشته سرمایه‌گذاری‌های کلانی را به بخش کریپتو وارد کرده است.»

روند صعودی  DEFI در بلند مدت هنوز هم امکان‌پذیر است
خوشبختانه، اکثر تحلیلگران معتقدند DeFi در دراز مدت صعودی باقی می‌مانند. کیائو وانگ، مدیر محصول سابق Messari و از بازرگانان حوزه کریپتو، اخیراً اظهار نظر کرد:

«از نظر سرمایه‌گذاری، BTC قبل از ۲۰۱۳ و ETH قبل از ۲۰۱۵ موقعیت‌های مناسبی بودند، DeFi پیش از ۲۰۲۱ هم به همین منوال. اگر دو مورد اول را از دست داده‌اید، این گزینه را برای سرمایه‌گذاری از دست ندهید.»

روند صعودی DeFi در طولانی مدت، با فرض اینکه تمام بخش‌های بازار کریپتو با هم ارتباط داشته باشند، احتمالاً علاقه به بیت کوین و سایر رمزارزها را هم به دنبال خواهد داشت.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41220
دکمه بازگشت به بالا