ایستگاه خبر

دسترسی به توکن حکمرانی پلتفرم تجاری dYdX آغاز شد

dYdX توزیع توکن حکمرانی مورد انتظار خود را در روز چهارشنبه آغاز کرد.

این پلتفرم مالی غیر متمرکز (DeFi) ماه گذشته برای اولین بار اعلام کرد که قصد دارد توکن خود را با یک برنامه حکمرانی راه‌اندازی کند. با این حال، شروع چهارشنبه بدون سردرد نبود. تیم dYdx بلافاصله پس از شروع به کار، خطایی را در استقرار امنیت قرارداد‌های استخرها استیکینگ کشف کرد.

در نتیجه، دسترسی به استخر مسدود شد زیرا تیم به دنبال ایجاد یک منبع باز برای قرارداد بود. به دلیل مدل حکمرانی جدید، ارتقاء حاوی اصلاحیه باید در دوره اول رای حاکمیت را کسب کند. بنیاد dYdX در توئیتی در مورد این مشکل توضیح داده که وجوه کاربران در خطر نیستند و همه آن‌ها در روزهای آینده قابل بازیابی‌اند.

طراحی استخر ایمنی شامل سپرده‌هایی است که حداقل برای ۱ دوره (۲۸ روز) قفل شده‌اند. با فرض اینکه یک پیشنهاد به‌روزرسانی ظرف هفته آینده تصویب شود، هیچ تأثیری بر کاربر نخواهد داشت، و معامله‌گران اولیه هنوز هم می‌توانند وجوه خود را به موقع برداشت کنند.

با توجه به dYdX، این رأی می تواند شامل راه‌هایی برای جبران پاداش‌های اولیه‌ای باشد که در صورت عدم وقوع خطا باید دریافت می‌کردند. این موضوع در تاپیکی در انجمن dYdX مورد بحث است.

مدل حاکمیتی ۷.۵ درصد از توکن‌ها را به پاداش‌های گذشته‌نگر و ۲۵ درصد را به پاداش‌های معامله کاربران اختصاص داد. کسانی که در سه سال گذشته یک معامله واحد روی این پلتفرم انجام داده‌اند، واجد شرایط airdrop اند. به گفته CoinGecko، قیمت این توکن پس از انتشار به ۱۲ دلار رسید. به همین دلیل، برخی ادعا کردند که در نتیجه این ایردراپ با ده‌ها هزار دلار توکن کنار رفته‌اند.

با این حال، همه نتوانستند از این پاداش‌ها استفاده کنند، زیرا محدودیت‌های جغرافیایی مانع دریافت برخی از کاربران از این ایردراپ شد—مخصوصاً کسانی که در ایالات متحده مستقر هستند.

بر اساس قوانین اوراق بهادار ایالات متحده، توکن‌های ایردراپ‌شده یک نوع اوراق بهادار هستند و رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) گری جنسلر به صراحت اعلام کرده است که DeFi تأییدیه آژانس را نخواهد داشت.

او در انجمن مشاوران امنیتی آسپن ماه گذشته گفت:

اشتباه نکنید: مهم نیست که این یک توکن سهام، یک ارزش باثبات با پشتوانه اوراق بهادار یا هر محصول مجازی دیگری است که در معرض ترکیبی اوراق بهادار قرار می‌گیرد. این محصولات تابع قوانین اوراق بهادار هستند و باید در محدوده ما عمل کنند.

برخی از شرکت‌کنندگان احتمالی در توییتر با تمسخر اعلام کردند که تنظیم‌کننده‌های آمریکایی از کاربران dYdX در برابر هزاران دلار «محافظت» می‌کنند.

 

پیشنهاد مطالعه: دیفای (DeFi) و سرمایه‌گذاری مبتنی بر توکندیفای (DeFi) و سرمایه‌گذاری مبتنی بر توکن

 

Source

https://coiniran.com/?p=47449
دکمه بازگشت به بالا