ایستگاه خبر

سیستم جدید مبتنی بر درآمد تامین مالی استارتاپ Fairmint

استارتاپ سانفرانسیسکویی Fairmint که فعالیت خود را در حوزه صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi) آغاز کرده یک پلتفرم ارائه‌ی دائم اوراق بهادار (CSO) راه‌اندازی کرد. CSO مدلی برای تامین مالی‌ برای استارتاپ‌هاست که به سرمایه‌گذار امکان می‌دهد بجای دریافت سهام براساس عملکرد درآمدی استارتاپ روی آن سرمایه‌گذاری کند. این شرکت در ماه می حدود ۱.۲ میلیون دلار از Boost VC، IDEO Co-Lab ،TinyVC و چند سرمایه‌گذار دیگر سرمایه جذب کرد.

مدیرعامل Fairmint معتقد است روش ارائه‌ی دائم اوراق بهادار نسبت به ICO و سرمایه‌گذاری خطرپذیر روش بهتری برای جذب سرمایه و تعادلی‌ بین دو روش مذکور است.در این مدل استارتاپ متعهد می‌شود درصد مشخصی از درآمدهای آتی خود را برای مدت زمان مشخصی سپرده‌گذاری کند. سرمایه‌گذاران Fairmint می‌توانند با استفاده از توکن‌های ERC-20 درآمد آتی این شرکت را خریداری کنند. قیمت اولیه‌ی توکن‌ها توسط یک الگوریتم محاسبه می‌شود و روی صرافی غیرمتمرکز Uniswap خرید و فروش می‌شوند. قیمت بازخرید نیز براساس میزان سپرده محاسبه می‌شود و با تغییر آن نوسان می‌کند.

فرایند ثبت نام در این پروسه از ۶ فوریه آغاز شده و در تاریخ ۱۹ فوریه توکن‌ها توسط Fairmint عرضه می‌شود. این توکن‌ها طبق قوانین ایالات متحده برای کاربران غیرآمریکایی و سرمایه‌گذاران بزرگ آمریکایی در دسترس است.

Source

https://coiniran.com/?p=36779
دکمه بازگشت به بالا