ایستگاه خبر

همکاری بالانسر و Aave برای راه‌اندازی استخرهای تقویت‌شده

بالانسر (Balancer) امیدوار است ضمن همکاری با Aave با ارائه استخرهای تقویت‌ شده (Boosted Pools) سود ارائه‌دهندگان نقدینگی را افزایش دهد.

اعلام همکاری دو پروتکل‌ محبوب DeFi

دو تا از محبوب‌ترین پروتکل‌های DeFi در کنار هم قرار می‌گیرند تا بازدهی کاربران را افزایش دهند.

بالانسر برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی Boosted Pools با Aave اعلام کرده است که امکان سود بیشتر را برای ارائه‌دهندگان نقدینگی فراهم می‌کند. فرناندو مارتینلی، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Balancer Labs، درباره این به‌روز‌رسانی گفت:

همکاری با Aave به عنوان اولین اقدام از راه‌اندازی Boosted Pools همکاری مناسبی است و جایگاه آن‌ها را در اکوسیستم بالانسر محکم می‌کند. سطوح مختلفی از نوآوری‌های Boosted Pools وجود دارد که منجر به نتایج ملموس، نقدینگی بالاتر، سازگاری کارآمدتر برای نقدینگی و سود بیشتر می‌شود.

بنیانگذار و مدیر عامل Aave استانی کولچوف اضافه کرد که این راه‌اندازی نقدینگی بیشتری را به کاربران ارائه می‌دهد و نمونه بارز [نوآوری] باورنکردنی‌ای است که در DeFi اتفاق می‌افتد.

استخرهای تقویت‌شده با استفاده از کل مقدار نقدینگی سپرده شده به یک استخر به جای ۱۰ درصدی که معمولاً هنگام واریز نقدینگی به یک استخر بازارساز خودکار استفاده می‌شود، کار می‌کنند. از آنجایی که حجم معاملات کوچکتر از نقدینگی موجود است، معامله‌گران تنها از بخشی از نقدینگی استفاده می‌کنند. با Boosted Pools، ارائه‌دهندگان نقدینگی می‌توانند با دسترسی به پروتکل‌های وام‌دهی، سود سپرده خود را کسب کنند.

از آنجایی که قیمت ورودی بالایی برای دسترسی به پروتکل‌های وام‌دهی در اتریوم وجود دارد، استخرهای تقویت‌شده Aave راهی برای کاربران ایجاد می‌کند تا با استفاده از سپرده کامل خود، عرضه نقدینگی را بهینه کنند. با وجود پروژه‌هایی مانند Uniswap و Curve که ویژگی‌هایی مانند نقدینگی متمرکز را معرفی کردند که به ارائه‌دهندگان نقدینگی اجازه می‌دهد محدوده قیمتی را برای تأمین نقدینگی انتخاب کنند رقابت برای دستیابی به بهینه بودن سرمایه در ماه‌های اخیر به موضوع اصلی DeFi تبدیل شده است

بسیاری از پروژه‌های پیشرو DeFi در اتریوم نیز به دلیل افزایش هزینه‌های گس در شبکه اصلی به لایه ۲ رو آورده‌اند. پرچمدار فعلی در میان راه‌حل‌های مختلف لایه ۲ اتریوم، آربیتروم (Arbitrum) است که از فناوری رول-آپ Optimistic استفاده می‌کند تا ضمن بهره‌مندی از امنیت شبکه اصلی، تراکنش‌های با سرعت بالا و کم‌هزینه را به کاربران ارائه دهد. بالانسر قبلاً در شبکه مقیاس پروژه Arbitrum One راه اندازی شده است، در حالی که Aave قرار است در آینده به این مسیر قدم بگذارد.

 

پیشنهاد مطالعه: دیفای (defi) و کاربرد های نو ظهورش یا خدمات مالی

 

Source

https://coiniran.com/?p=48790
دکمه بازگشت به بالا