ایستگاه خبر

سپرده‌گذاری بیش از ۳۰۰ میلیون دلار در پروتکل دیفای Curve در پی عرضه توکن حکمرانی YFI

حجم سپرده‌گذاری‌ها در حوزه امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای همچنان رو به افزایش است و در این میان، پروتکل Curve توانسته پیشتاز بازار باشد. گفتنی است این پروتکل از جمعه گذشته با افزایش بیش از ۲۲۶ میلیون دلاری در حجم سپرده‌گذاری قراردادهای هوشمند دیفای خود توانسته به رده پنجمین پروتکل برتر دیفای از نظر ارزش کل سپرده‌گذاری‌شده صعود کند.

موج اخیر افزایش سپرده‌گذاری‌ها در پروتکل Curve به عرضه توکن حکمرانی YFI بازمی‌گردد که درواقع یکی از مولفه‌های اثرگذار Curve است که می‌تواند بازده سپرده‌گذاری را برای ارائه‌دهندگان نقدینگی، افزایش دهد. YFI نمونه‌ای دیگر از توکن‌های حکمرانی است که می‌تواند تنور دیفای را داغ‌تر از قبل کند.

پلتفرم Curve.fi که در ژانویه ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد، تبادل مقرون‌به‌صرفه چندین رمزارز باثبات از جمله Wrapped Bitcoin و Synthetix sBTC را فراهم می‌کند. این پلتفرم همچنین نقدینگی‌های به‌اشتراک‌گذاشته‌شده بلااستفاده را به دیگر پروتکل‌های دیفای نظیر کامپوند (Compound) و (yEarn.finance) تخصیص می‌دهد که باعث می‌شود درآمدهای پیوسته‌ای برای سپرده‌های نقدینگی فراهم شود.

گفتنی است yEarn نیز به‌طور خودکار، نقدینگی بلااستفاده را برای تولید سود به پروتکل‌های دیفای نظیر Aave، dYdX و Compound تخصیص می‌دهد و به‌طور متوسط، سود سالانه‌ای برابر با ۱۰ درصد در اختیار می‌گذارد. آن دسته از ارائه‌دهندگان نقدینگی که در پروتکل Curve مشارکت می‌کنند، توکن YFI را به مدت محدودی دریافت می‌کنند؛ چرا که این پروتکل خود درصدد صدور و انتشار توکن حکمرانی ویژه خود است.

Source

https://coiniran.com/?p=40247
دکمه بازگشت به بالا