ایستگاه خبر

کل ارزش محبوس شده در پروژه‌های دیفای از مرز ۲۰ میلیارد دلار گذشت!

اینک تعداد کل اتریوم‌های محبوس شده در پروژه‌های دیفای از ۹.۴ میلیون در میانه اکتبر به ۶.۸ میلیون در حال حاضر رسیده است. بنا بر داده‌های شرکت تحلیل داده DeFi Pulse، ارزش کل محبوس شده در برنامه‌های دیفای از ۲۰ میلیارد دلار گذشته است. این ارزش محبوس شده اینک ۲۰.۵۷ میلیارد دلار است. پروتکل میکر (Maker) در میان این برنامه‌ها پیشگام است و ۴.۱۲ میلیارد دلار از این ارزش محبوس شده مربوط به این پروتکل است.

این رشدی بی‌سابقه در بازار دیفای است. ارزش این بازار در اوایل سال ۲۰۲۰ تنها یک میلیارد دلار بود. ارزش محبوس شده در این فضا در ابتدای نوامبر به ۱۰ میلیارد دلار رسید و اینک ۱۰ میلیارد دلار دیگر هم به آن اضافه شده است. Aave، Uniswap، Compound و Synthetix از دیگر بازیگران بزرگ فضای دیفای هستند.

البته تعداد توکن‌های موجود در فضای دیفای کاهش یافته است و این رشد مورد بحث در اینجا بر حسب دلار است. تعداد اتریوم، بیت کوین و دیگر دارایی‌های موجود در این فضا کاهش یافته است، اما با توجه به حرکت صعودی اخیر بازار رمز ارز‌ها، ارزش دلاری موجود در این فضا افزایش پیدا کرده است. به عنوان مثال، اتریوم در یک ماه گذشته بیش از ۸۸ درصد رشد قیمت داشته است که این طبیعتا بر افزایش ارزش دلاری محبوس شده در فضای پروژه‌های دیفای تاثیر خواهد گذاشت.

بنا بر داده‌های Dune Analytics، کاهش تعداد اتریوم‌های موجود در فضای دیفای به دلیل راه‌اندازی اتریوم ۲ و پروتکل گواه اثبات سهام آن است. در حالی که پروتکل‌های برجسته دیفای از لحاظ مقدار دارایی‌های محبوس شده چندان تغییر نکرده‌اند، صرافی‌های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم مانند SushiSwap از این روند تبعیت نکرده‌اند. گزارش‌ها حاکی از آن هستند که این صرافی پیشرفت برجسته‌ای در جذب دارایی‌هایی مانند بیت کوین و اتریوم کرده است.

البته در این میان نباید از رشد پروژه SNX هم غافل شد. این پروژه اخیرا رشد قابل ملاحظه‌ای کرده است و ارزش بیشتری را وارد فضای دیفای کرده است. نظر شما چیست؟ فضای دیفای به کجا خواهد رسید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43049
دکمه بازگشت به بالا