ایستگاه خبر

پروژه شرکت کریپتکس، راهی برای داشتن کل بازار تریلیون دلاری رمزارز در یک سرمایه‌گذاری واحد

شرکت کریپتکس ، یک پروتکل دیفای جدید، راه‌اندازی می‌کند که به کاربران این امکان را می‌دهد با استفاده از توکن TCAPN، در معرض کل ارزش بازار یک تریلیون دلاری رمزارزها قرار گیرند.

شرکت کریپتکس، در سال ۲۰۱۸ توسط یک توسعه‌دهنده اتریوم و همچنین بنیان‌گذار موسسه Prysmatic Labs راه‌اندازی شده است. این پروژه دیفای قرار است در این فصل، شبکه اصلی توکن TCAP را پیاده‌سازی کند. این پروتکل تا کنون توانسته است ۵۰۰ کاربر را از جمله تعدادی از تأمین‌کنندگان نقدینگی در آمریکا، برای شبکه آزمایشی خود جذب کند.

ویژگی‌های پروژه شرکت کریپتکس

از منظری، این پروژه به دنبال سرمایه‌گذاری در یک جریان است که این روزها در فضای دارایی دیجیتال باب شده است: ارائه‌ی یک محصول مالی که کاربران و سرمایه‌گذارن را در معرض طیف گسترده‌ای از دارایی‌های رمز ارزی قرار می‌دهد. توکن TCAP، ارزش بیش از ۲ هزار توکن را در خود جای خواهد داد و همگام با یک بازار گسترده‌تر پیش خواهد رفت.

بازار‌های جهانی دو بورس اختیار معاملات شیکاگو (Cboe) و S&P هم اکنون در حال پی‌ریزی بستر‌هایی برای شاخص‌های جدیدی هستند که به سرمایه‌گذاران فرصت‌‌های وسیع‌تری برای سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارز می‌دهند.

اما خدمات پروتکل شرکت کریپتکس متفاوت از آن‌هاست. مدیران این پروژه اعلام کرده‌‌اند که خدمات آن‌ها کاملا غیرمتمرکز خواهد بود. داده‌های قیمتی که قیمت توکن TCAP را تعیین می‌کنند، از اوراکل‌های بستر Chainlink استخراج می‌شوند. با کمک این اوراکل، پروتکل کریپتکس قادر خواهد بود تا داده‌ها را از چندین تأمین‌کننده داده در یک قرارداد هوشمند واحد، ادغام کند.

بنیان‌گذار Prysmatic Labs، جو استیکو، در این باره چنین گفته است:

“زیبایی همکاری با Chainlink در این است که آن‌ها با روشی غیرمتمرکز، داده‌های ارزش بازاری فضای رمزارزها را برای ما فراهم می‌کنند. سپس ما با استفاده از قرارداد هوشمند توکن TCAP، به صورت الگوریتمی، وثیقه‌ها‌ی دارایی دیجیتال را نه تنها برای راه‌اندازی اولیه توکن خود بلکه برای یک ردیف از توکن‌های غیرمتمرکز در کل اکوسیستم، مطابقت می‌دهیم.”

چشم‌انداز پروژه کریپتکس

با نگاهی به آینده، این پروژه قصد دارد یک دسته از توکن‌ها را راه‌اندازی کند. این توکن‌ها به معیارهایی چون سهم بازار بیت کوین، حجم معاملات ۲۴ ساعته، نرخ هش و هزینه گاس شبکه اتریوم وصل خواهند بود.

میزهای معاملاتی که به معامله این توکن علاقه نشان داده‌اند، یک فرصت آربیتراژ را خواهند یافت. تولید توکن‌های TCAP، برای مثال برای استخرهای یونی‌سوآپ بر اساس قیمت TCAP در آن جا، یک فرصت آربیتراژ ایجاد می‌کنند. این توکن همواره با خود یک عامل عرضه و تقاضا را حمل می‌کند.

|| بیشتر بخوانیم: نحوه اجتناب از اسلشینگ (Slashing) یا جریمه کاهش سهم در اتریوم ۲.۰

https://coiniran.com/?p=43111
دکمه بازگشت به بالا