ایستگاه خبر

افت ۶۵ درصدی توکن Harvest Finance در پی حمله به DeFi آن

دستکاری احتمالی در پروتکل مالیات غیرمتمرکز (DeFi) Harvest Finance باعث سقوط  ۶۵ درصدی توکن بومی این پلتفرم، FARM، در کمتر از یک ساعت شد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در اوایل روز دوشنبه، بیش از ۲۵ میلیون دلار ارزش از استخرهای Harvest Finance تخلیه شده و با renBTC (rBTC) توسط یک مهاجم ناشناس مبادله شد. وجوه دیگر از طریق Tornado Cash، یک نرم افزار مبهم‌سازی Ethereum، مبادله شده است. به دنبال این حمله، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران تقریباً ۳۵۰ میلیون دلار از سایت خارج کرده‌اند.

تیم ناشناس پشتیبان این شرکت در توئیتی گفت: «ما به طور فعال روی مسئله کاهش حمله اقتصادی به استخرهای Stablecoin و BTC کار می‌کنیم و به محض دسترسی به جزئیات بیشتر، در این موضوع بلافاصله اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.»
این تیم همچنین گفت که این «حمله اقتصادی» با دستکاری قیمت‌های استیبل کوین‌ها در Curve Finance، پروتکل دیگر DeFi که قراردادهای Harvest Finance با آن تعامل دارد، امکان پذیر شده است.

این حمله پس از آن انجام می‌شود که کریس بلک، تحلیلگر DeFi، ادعا کرد مدیران Harvest Finance پسورد ادمین را، که با آن می‌توان  وجوه را تخلیه کرد، در قرارداد پروتکل قفل شده نگه داشته‌اند. در این مرحله از حمله مشخص نیست که پسورد ادمین یا تیم ناشناس پشت پروتکل چه ارتباطی با تخلیه ناگهانی دارایی‌ها دارد. بلک تا زمان انتشار این خبر، پاسخی نداده است.

ارزش کل قفل‌شده (TVL)  Harvest Finance پیش از این حمله یک میلیارد دلار بود. براساس DeFi Pulse، ارزش کل قفل‌شده آن از ساعت ۵:۰۰ UTC 673 میلیون دلار افت کرده است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41703
دکمه بازگشت به بالا