ایستگاه خبر

Andre Cronje حوزه‌ی دیفای و کریپتو را ترک خواهد کرد!

Andre Cronje که از توسعه‌دهندگان توانمند کریپتو محسوب می‌شود به‌همراه همکارش Anton Nell تصمیم به‌ترک فضای امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) گرفته‌ است. این اشخاص در توسعه و راه‌اندازی پروژه‌ها و اپلیلیشن‌های غیرمتمرکز (dApps) متعددی ازقبیل شبکه‌ی Fantom و Yearn Finance نقش به‌سزایی داشته‌اند.

آنها گفته‌اند که با این تصمیم اقدام به خاتمه‌ی حمایت خود از فضای دیفای کرده و ارتباط خود را با ۲۵ اپلیکیشن و سرویس مرتبط قطع خواهند کرد. از مهمترین پروژه‌های این فهرست می‌توان به Yearn Finance ،Keep3r Network ،Chainlist ،Solidly و Multichain اشاره کرد.

Nell خاطرنشان کرد:

«این تصمیم ما هیچ شباهتی با نارضایتی حاصله از ایجاد یک پروژه‌ی ناکارآمد دیفای ندارد، ما مدتی است به این موضوع فکر کردیم و اکنون وقت آن بود تا آن را اجرا کنیم.»

ریزش ارزش پروژه‌های وابسته به Andre Cronje

درپی انتشار این خبر ارزش توکن‌های بومی پروژه‌های مرتبط با Andre Cronje به‌طرز قابل‌توجهی کاهش یافته است. باآنکه برخی از آنها موفق به ریکاوری و اصلاح قیمت مختصری شده‌اند، اما بیشتر آنها همچنان درحال ریزش هستند.

شبکه Fantom یکی از پروژه‌هایی بود که Anton Nell به‌عنوان معمار ارشد راهکارها درآن مشغول فعالیت بوده است، توکن بومی این پلتفرم طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ درصد کاهش قیمت داشته است.

در همین بازه‌ی ۲۴ ساعته پروژه‌های Yearn. finance (YFI) ،Solidly (SOLID) ،Multichain (MULTI) و Chainlist به‌ترتیب با کاهش قیمتی ۶، ۶۷، ۱۴ و ۴.۳ درصدی روبه‌رو شده‌اند. این تحولات به نقش موثر Andre Cronje در حوزه‌ی دیفای اشاره داشته و همچنین گواه آن است که عدم ارتباطات صحیح ممکن است به‌نابودی این فضا منتهی شود.

Andre در کانال تلگرامی Keep3r مدعی شد که رهبری این پروژه‌ها درحال واگذاری به‌تیم‌های جدیدی است. اما شک و ترس‌های احتمالی از یک حمله‌ی تخلیه‌ی سرمایه‌ یا rug pull موجب شد تا بسیاری از کاربران تمام توکن‌های خود را بفروشند. درپی این ترافیک بالا برای فروش یا برداشت دارایی‌ها از سوی کاربران هزینه‌ی گس شبکه‌ی Fantom تا ۱۰ هزار gwei افزایش پیدا کرد.

مدیران شبکه‌ی Fantom برای شفاف‌سازی بیشتر اظهار داشتند که خروج Cronje آنچنان بر این پروژه تاثیر نخواهد داشت، زیرا Fantom هرگز متعلق به‌یک توسعه‌دهنده نبوده و درحال حاضر بیش از ۴۰ نفر مشغول کار در آن هستند.

پیشنهاد مطالعه: DeFi 2.0 چیست و چرا اهمیت دارد؟

Source

https://coiniran.com/?p=50091
دکمه بازگشت به بالا