ایستگاه خبر

فوری: حمله به پروتوکل دیفای Opyn، از دست رفتن 370 هزار دلار

پروتوکل مالی غیرمتمرکز Opyn مورد حمله خرج دوباره یا  double-spend  قرار گرفته است و به موجب این حمله کاربرانش حداقل 371 هزار دلار از دست داده اند.

به گزارش خبرگزاری کریپتو بریفینگ، پروتوکل Opyn که خدماتی برای اتر ETH، توکن‌های دیفای و سپرده‌های Compound ارائه می‌دهد هک شده است. تخمین زده می‌شود که در اثر این حمله خرج دوباره که بر روی آپشن اتریوم صورت گرفته کاربران حداقل 371 هزار دلار از دست داده باشند.

پس از این حمله پروتوکل Opyn نیز با معلق کردن آپشن خرید و تخلیه پروتوکل قرارداد هوشمند خود از از دست دادن 572 هزار دلار دیگر جلوگیری کرده است.

درحالیکه شرکت امنیت سایبری OpenZeppelin به قراردادها رسیدگی می‌کند، به نظر می‌رسد که مبالغ از دست رفته از دسترس این شرکت خارج شده است. تیم فنی Opyn اعلام کرده که به زودی جزئیات بیشتری در اینباره منتشر خواهد کرد.

تیم Opyn مسئولیت این نقص فنی را بر عهده گرفته و اعلام کرده است که به زودی افرادی که سرمایه‌های خود را از دست داده‌اند دارایی‌های خود را پس خواهند گرفت. قرار است خریداران  oTokens  با پرداخت 20 درصد مازاد قیمت به جبران این ضرر مالی کمک کنند.

تیم فنی Opyn همچنین وعده داده است که روش‌هایی را برای جلوگیری از تکرار اینگونه اتفاقات به کار خواهد گرفت. آنها معتقدند با بازنگری در مسائل امنیتی داخلی و افزایش پاداش برای شناسایی باگ‌های پروتوکل این مهم قابل دست یافتن است. آنها قرار است همکاری خود با Open Zeppelin را توسعه بخشند و با استفاده از تست‌های Echidna  از وقوع حوادث مشابه جلوگیری کنند.

بیشتر بخوانیم: دیفای و کاربردهای نو ظهورش

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا